Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Selleaastased jõulumargid otsakorral
Saadetavate kirjade hulk on kasvanud ning sel aastal jõulude puhul välja lastud 1,46 mln Eesti sisese tariifiga jõulumarki on pea kõik läbi müüdud.

Selle aasta detsembri esimese kolme nädalaga on kirju saadetud rohkem, kui mullu samal ajal. Nii Eesti siseselt kui välisriikidesse on saadetud 4,9 mln kirja. Möödunud aastal samal perioodil aga 4,6 mln tükki. Kuigi vähenenud on arvete osakaal, on tõusnud kaartide maht. Üheks võimalikuks põhjuseks peame asjaolu, et e-kaartide saatmine on taas asendumas traditsiooniliste jõulukaartidega, sest sageli defineerib arvuti e-kaardi rämpspostiks, suunates selle automaatselt vastavasse kausta ning kaardi saajal võibki see jääda kätte saamata. Kasvanud on ka mahud välisriikidest Eestisse saadetavate kirjade osas. Mullu samal perioodil 66 000 tänavu 76 000 tk-ni.

Kirjadest enam on kasvanud aga pakkide saatmine. Kui 2004. aasta detsembris saadeti ca 140 000 ELS-Ekspress pakki, siis kuu lõpuks prognoosime päeva keskmise statistika põhjal 158 000. Välisriikidesse saadeti mullu detsembris 1100 EMS pakki, tänavu prognoosime 1400. Oleme plaaninud järgmisel aastal turule tulla ka uue rahvusvahelise pakiteenusega. Praegusel juhul korraldab igas riigis EMS teenusega saadetavate pakkide edastamist iga riigi postiorganisatsioon eraldi ja seetõttu on tekkinud olukord, kus ei ole teenusel ühtset taset, samas on hind suhteliselt soodne. See tähendab, et iga riigi teenindusstandardi, sh saadetise kulgemise kiirus, on täiesti erinevad ja vastutus on hajuv, sest iga riik vastutab paki saajani jõudmise eest vaid enda territooriumi piires. Meie soov oleks pakkuda lisaks olemasolevale juurde nö. „premium” taseme teenus, mille puhul saaksime anda klientidele juba konkreetsemaid ja kvaliteetsemaid lubadusi. Selleks otsime partnerit rahvusvahelist kullerteenuse osutaja näol, kellele omalt poolt pakume vastu Eesti sisest laiaulatuslikku kogumis- ning jaotusvõrku ning müügituge.


Inge Rumessen
Eesti Post, kommunikatsioonijuht
21 Detsember 2005
  Kommentaarid