Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tamsalu vald tahab taaselustada Tamsalu-Neeruti maratoni
Vallavanem Toomas Uudebergi sõnul kavatseb Tamsalu vald koos Kadrina vallaga taaselustada Tamsalu-Neeruti maratoni ja lülitada see viienda maratonina järgmisest talvest (2007) Estoloppetite maratonide sarja.

Proovimaraton toimub 26.veebruaril 2006, mille põhjal otsustakse, kas Tamsalu–Neeruti maraton on vääriline Estoloppeti nime kandma ning seetõttu selle maratoni läbimise eest punkte ei anta.

„Reeglite järgi ei tohi rada olla lühem kui 40 km. Kavatseme teha ka väiksema raja, umber 20 kilomeetrise,” tutvustab üks idee autoreid vallavanem Toomas Uudeberg Estoloppetite reegleid.

„Praegu on käsil rajaotsimine ja kokkulepete saavutamine maaomanikega,” räägib Toomas Uudeberg.

Suurele ettevõtmisele on nõus toetava õla alla panema AS Hallik. Vallavanem loodab, et ajapikku tekib teisigi toetajaid.

„Kuna korraldust on palju, tegijaid aga vähe, siis meie soov on, et maaomanikud aitaksid korrastada oma maatükki läbivat rajaosa,” kutsus vallavanem maaomanikke üles head ideed toetama.

Sel pühapäeval toimuvad suuraja korrastamise talgud. Rada on lubanud korrastama tulla MTÜ Uudeküla, Tamsalu AO suusaklubi ja klubi Nelsoni inimesed.

„Oleme endale spordilinna nime võtnud, nüüd tuleb seda ka väärika sisuga täita,” ütleb Toomas Uudeberg.

Estolopppeti sarja kuuluvad Tartu, Viru, Tallinna ja Haanja maraton.

Hilje Pakkanen
01 Detsember 2005
  Kommentaarid