Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõulude eel saadeti ligi viis miljonit kirja ja kaarti
Tänavu on Eesti elanikud detsembri kolme esimese nädala jooksul saatnud kokku 4,9 miljonit kirja või kaarti.

Eesti Posti pressiesindaja Inge Rumessen ütles BNS-ile, et tänavu on detsembris saadetud kirjade maht taas pisut suurem kui mullu samal ajal. Selle aasta detsembri esimese kolme nädala jooksul on Eesti elanikud saatnud nii Eesti siseselt kui välisriikidesse 4,9 miljonit kirja, mullu saadeti sama ajavahemiku jooksul 4,6 miljonit kirja.

“Suurem maht langeb detsembri viimasele nädalale,” lisas Rumessen.

Aasta ülejäänud 11 kuu jooksul saadetakse kogu kuu jooksul keskmiselt umbes viis miljonit kirja.
Rumessen täpsustas, et saadetud kirjade koguhulka on arvatud nii arved, kaardid kui ka tavakirjad.
Tema sõnul on detsembris vähenenud arvete osa ning tõusnud kaartide ja kirjade maht. Rumessen ütles, et e-kaartide saatmine on taas asendumas tavapäraste jõulukaartidega. Selle põhjuseks pidas ta asjaolu, et arvuti peab sageli e-kaarti rämpspostiks ning kaardi adressaadil võibki see jääda kätte saamata.
Ka välisriikidest on tänavu Eestisse saadetud rohkem kirju kui mullu sama ajavahemiku jooksul. Kui eelmisel aastal saadeti detsembri kolme esimese nädala jooksul Eestisse 66.000 kirja, siis tänavu 76.000.

Möödunud aasta detsembriga võrreldes on märkimisväärselt kasvanud saadetud pakkide arv. Kui möödunud aasta detsembris saadeti umbes 140.000 pakki, siis tänavu ennustab Eesti Post, et kuu lõpuks tõuseb saadetud pakkide arv 158.000-ni. Välisriikidesse saadeti mullu detsembris Eestist 1100 pakki, selle aasta detsembri mahuks ennustab Eesti Post 1400 pakki. BNS
22 Detsember 2005
  Kommentaarid