Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kümnendik inimesi ei tee jõulukingutusi
Lõviosa Eesti elanikest teeb tavakohaseid jõulukingitusi, vaid kümnendik on sellest erinevatel põhjustel loobunud, selgus BNS/Faktumi värskest uuringust.

Detsembri keskel toimunud küsitluses kinnitas 89 protsenti vastanuist, et teeb saabuvate jõulude puhul kingitusi. Sama suur oli kingituste tegijate osa ka mullu.

Kingituste tegemine on rohkem levinud eestlaste seas, kus selliste inimeste osatähtsus on 91 protsenti. Vene emakeelega inimestest teeb jõulukingitusi 83 protsenti.

Meeste ja naiste vahel vahet ei ole, küll teevad rohkem kingitusi nooremad ja kõrgema haridusega inimesed, kellel on eeldatavalt ka suurem sissetulek.

Mõistetavalt on keskmisest enam kingituste tegijaid suurema sissetuleku, aga ka lastega perede seas.
Inimestest, kelle peres jääb sissetulek ühe liikme kohta alla 1500 krooni, teeb kingitusi 86 protsenti, ning neist, kelle sissetulek pereliikme kohta on üle 5000-krooni, 97 protsenti.

Abielus või vabaabielus olijaist teeb jõulukinke 91 ning kahe või enama lapsega peredest 97 protsenti.
Ligi pool ehk 45 protsenti peab jõulude puhul meeles kolme kuni viit inimest, kolmandik teeb kingitusi kuuele kuni kümnele inimesele. Enam kui kümnele inimesele teeb kingitusi 13 protsenti vastanuist.
Naised peavad sugulasi-tuttavaid rohkem meeles, 57 protsenti neist teeb kingitusi vähemalt kuuele inimesele. Meestest piirdub 65 protsenti viie kingitusega.

Veidi enam kui pool vastanuist tahab kinkidele kulutada 200-1000 krooni. Vähem kui 200 krooniga lootis hakkama saada kümnendik küsitletuist.

1000-2000 krooni kavatses kinkidele kulutada 18 protsenti, 2000-4000 krooni seitse ja veelgi rohkem neli protsenti vastanuist.

Kui naised teevad kingitusi suuremale arvule inimestele, siis mehed käivad välja kopsakamaid summasid. 70 protsendil naistest jäävad kulutused kinkidele alla 1000 krooni. Meeste puhul on see protsent 56.

Üle poole ehk 54 protsenti vastanuist arvas, et kulutused jäävad samasse suurusjärku kui mullu, ja üheksa protsenti kavatses tänavu odavamalt läbi ajada.

28 protsenti küsitletuist aga arvas, et kulutavad tänavu kingitustele rohkem kui mullu. Rohkem kavatsesid kulutada need, kelle sissetulek on suurem. BNS
22 Detsember 2005
  Kommentaarid