Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Päästemeeskonna (EDRT) logistikud sõidavad ÜRO toetusmissioonile Pakistani

4. jaanuaril 2006.a lähetab Päästeamet Pakistani Eesti Päästemeeskonna kaheliikmelise logistikarühma, mille ülesandeks on kindlustada logistiline tugi maavärinajärgse rahvusvahelise humanitaaroperatsiooni koordineerijatele ja korraldajatele ÜRO välilaagris.

 

Eesti Päästemeeskonna logistikarühma peaeesmärk on tagada neljakuulise missiooni käigus koos Taani logistikameeskonnaga Batagrami linnas asuva ja 60 inimest võõrustava ÜRO humanitaarorganisatsioonide välilaagri toimimine. Eestlaste põhiülesandeks saab laagri elektrisüsteemide ja muu infrastruktuuri funktsioneerimise tagamine.

 

 

Päästemeeskonna kaheliikmelisse gruppi kuuluvad Pärnumaa Päästeteenistuse
tehnikatalituse juhataja Avo Kiik, kes on juba osalenud kahel EDRT missioonil, ja Päästeameti operatiivteenistuse osakonna peaspetsialist Ivar Frantsuzov.

 

 

Neljakuuline missioon saab toimuma kahes vahetuses. Homme missioonile sõitvad Eesti Päästemeeskonna liikmed vahetatakse välja veebruari lõpus, mil Pakistani lähetatakse järgmine kaheliikmeline logistikarühm.

 

 

Välisminister Urmas Paeti sõnul on osalemine Pakistani maavärinajärgses humanitaaroperatsioonis väga oluline. “Eelmise aasta oktoobrikuus kohe pärast maavärinat kannatanuid aidanud Eesti Päästemeeskonna liikmed tegid tänuväärset tööd ja meie päästjad pälvisid rahvusvahelise tunnustuse. On tore, et seda tööd jätkatakse. Jätkumissiooniga anname oma panuse katastroofijärgse olukorra parandamisse Pakistanis,” ütles Paet.

 

2005. a oktoobris toimunud maavärinast põhjustatud humanitaarkatastroof Pakistanis on suurim riigi ajaloos. Pakistani valitsuse andmetel on maavärina tõttu surma saanud üle 73 tuhande inimese, katastroofi mõju oli aga tunduvalt tugevam. Umbes 3 miljonit inimest on sunnitud veetma praeguse talve rasketes, kohati eluohtlikes tingimustes. Laiahaardeline ÜRO poolt juhitud humanitaaroperatsioon aitamaks maavärina tõttu kodutuks jäänud tuhandeid inimesi on kestnud juba peaaegu kolm kuud. Arvestades Põhja-Pakistani mägipiirkonna karme talvetingimusi, säilib kohaliku elanikkonna vajadus eluaseme, toidu ja meditsiiniabi järele, prognooside järgi, aprilli-maini.

 

 

Võttes arvesse katastroofi ulatust, raskeid tagajärgi ja selle mõju kohalikule elanikkonnale ning infrastruktuurile, on paljud ÜRO egiidi all töötavad rahvusvahelised humanitaarorganisatsioonid käivitanud Pakistanis pikaajalisi humanitaarabiprojekte meditsiinilise ja toiduabi korraldamiseks, soojade riiete ja tekkide jagamiseks, eluasemete püstitamiseks, haridussüsteemi ja kommunikatsioonide ning muu infrastruktuuri taastamiseks.

 

 

ÜRO organisatsioonide töötajate jaoks on Pakistanis loodud kuus välilaagrit, mille logistiline tööshoidmine on korraldatud Rahvusvahelise Humanitaarpartnerluse projekti IHP raames peamiselt Norra, Rootsi ja Taani logistikameeskondade poolt.

 

 

 

Rain Porss

 

Päästeamet

 

avalike suhete büroo

04 Jaanuar 2006
  Kommentaarid