Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pandipakendite tagastajate hulk püsib kõrgena
2005. aasta lõpul Turu-uuringute AS poolt läbi viidud küsitlus näitas, et pandipakendeid tagastavate inimeste hulk püsib stabiilselt 65 protsendi juures, enamik inimesi tagastab pakendeid kord kuus ega tunne sealjuures ennast selle tegevuse juures ebamugavalt.

„Juba pool aastat tagastab kaks kolmandikku elanikkonnast pandimärgiga joogipakendeid, mis näitab, et lühikese ajaga on suur hulk Eesti inimesi pandipakendi süsteemi omaks võtnud,” ütles Eesti Pandipakendi tegevjuht Oleg Epner.

Küsitluse järgi tagastab suurem osa inimestest (46 protsenti) panditaarat vähemalt kord kuus ning kord nädalas või iga poeskäigu ajal 19 protsenti.

Igapäevaste ostude ostukoha valikul peab 62 protsenti elanikest oluliseks, et seal võetaks vastu ka pandipakendeid, olulisem on see keskmiste ja kõrgemate sissetulekutega inimeste jaoks.

2005. a augustiga võrreldes on automaatvastuvõttu pakendeid tagastanute osakaal pea kolmekordistunud: 4 protsendilt 11-le. Selle ajaga võrreldes on automaatide arv ka oluliselt suurenenud, praegu on Eestis 36 taaraautomaati, neist enamus Tallinas aga ka Hiiumaal, Keilas, Võrus ja Kohilas. Eeskuju on selles osas näidanud Selver, aga ka Prisma Peremarket ja Hiiumaa TÜ.

Küsitlus näitas ka seda, et 77 protsenti inimestest ei tunne pakendeid tagastades ebamugavust või piinlikkust. Ebamugavustunne on kadunud seoses sellega, et pakendeid võtavad vastu ka tavalised toidukauplused.

„Ebamugavustunde vähenemine pakendite tagastamise suhtes on rõõmustav ja viitab keskkonnateadliku käitumise võimalikkusele ka järjest enam tarbimisele suunatud ühiskonnas,” lisas Oleg Epner.

Tarbijauuringuid koostöös Turu-uuringute AS-iga korraldab Eesti Pandipakend 4 korda aastas.


Birgit Tolmann
04 Jaanuar 2006
  Kommentaarid