Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Virumaal registreeriti detsembrikuus 43 lapse sünd
2005. a detsembrikuus registreeriti Lääne-Virumaal 43 lapse sünd ja 76 inimese surm. Maavalitsuses sõlmiti 18 ja lahutati 10 abielu. Ühe abielu sõlmis Väike-Maarja EELK vaimulik Ahto Mäe. 

Ühtegi sündi ega surma ei tulnud registreerida Haljala vallaametnikel. Rägavere, Tamsalu, Vihula ja Viru-Nigula vallavalitsuses ei koostatud ka ainsatki sünniakti.

25 lapse sünd registreeriti vanemate ühise avalduse alusel, 15 lapse vanemad olid abielus, kolm last jäid vallaslasteks.

Surmapõhjusena oli 50 juhul südame ja veresoonkonna haigused, 12 korral kasvajad, 5 korral traumad ja kaks inimest suri vanadussurma.

„2005.a märtsi lõpust jõustunud nimeseadus on päris hästi rakendunud ja tundub, et inimesed oskavad vahet teha küll, milline nimi "ei lähe mitte" ning ainult üksikutel juhtudel oli tarvis vanematele selgitada, et soovitud nimi ei vasta meie nimeseaduse nõuetele, ütles Lääne-Viru Maavalitsuse perekonnaseisuametnik Anneli Riim.

Poistele pandi näiteks nimeks: Simar, Taavet-Markus, Henri, Egert, Raimond, Lauri,Hendrik, Artur, Karel; tüdrukutele: Agnes, Elizabeth, Viktoria, Eleriin, Marie-Helene, Kadri-Liis, Madleen, Anna Maria, Laura.

Hilje Pakkanen
05 Jaanuar 2006
  Kommentaarid