Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Täna stardib Utria Dessant 2006
Hommikul kell kaheksa startis Valaste joalt esimene võistkond, kelleks loosi tahtel osutus Kaitseliidu Alutaguse maleva I võistkond.

Sel aastal osaleb võistlustel 16 võistkonda:

Traditsiooniks saanud militaarvõistluse Utria Dessant korraldajateks on Erna Selts ja Vaivara Vallavalitsus.

Esimest korda korraldasid Utria dessandi Erna Selts koostöös Vaivara vallaga 1999 aastal, mil esikoha saavutas Viru Üksik-jalaväepataljoni teine võistkond.

"Tegu on tõeliselt raudsete meeste ja -naistega, keda ei peata miski, ka käre pakane mitte," ütles Vaivara vallavanem Veikko Luhalaid, meenutades aastat, mil õhutemperatuur rajal langes alla kolmekümne miinuskraadi.

Vallavanem avaldas heameelt, et Vaivara vallal on välja kujunemas koostöö ka Kaitseliidu Alutaguse maleva noorkotkastega, kes algaval aastal juba teist korda sealkandis oma retke korraldavad.

"Selleaastane võistlusdistants on pikem ja raskem kui varasematel aastatel," kinnitas "Erna" seltsi president Meelis Rätsep. Rätsepa sõnul on tänavuaastase distantsi pikkuseks umbes 60 kilomeetrit. "Raja pikkus oleneb võistkonna orienteerumisoskusest ja võib eksimuse korral kujuneda ka 80 kilomeetri pikkuseks," lisas ta.

Võistlus Utria dessant meenutab aastatetaguseid sündmusi, kui 1919. aasta 17. jaanuaril Eesti Meredessantpataljoni 400 merejalaväelast ja Soome vabatahtlike pataljoni 600 võitlejat tegid Eesti Mereväe alustelt eduka dessandi Utria randa. Dessandist osavõtnud etendasid olulist osa Narva vabastamisel ja punaväe riismetest puhastamisel.

Homme, 7 jaanuaril kell kolm toimub pärgade asetamine dessandile pühendatud mälestusmärgi juures ja kell neli autasustamine Sinimäe põhikoolis.

Alar Tasa
06 Jaanuar 2006
  Kommentaarid