Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rahvusvaheline erametsanduse konverents
Täna, 16. jaanuaril avas keskkonnaminister Villu Reiljan Eesti Erametsaliidu ja ELO(European Landowners Organisation) korraldatava rahvusvahelise konverentsi, kus peateemaks on erametsanduse roll Balti mere äärses piirkonnas.

"Erametsaomanikud on kõige olulisem ühiskonna osa meie metsapoliitika elluviimisel. Nende teadlikkusest, motivatsioonist ja traditsioonidest sõltub, et kuidas Eesti ja kogu Euroopa metsi majandatakse täna ja tulevikus," märkis keskkonnaminister Villu Reiljan.

Konverentsil tulevad ettekanded Erametsaliidult, Erametsakeskuselt, Keskkonnaministeeriumilt ning Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuselt. Samuti on kohal esinejad ELO-st ja Euroopa Liidu Metsanduskomisjonist.

"Oluline on, et metsaomanikud hakkaks senisest enam tegema koostööd nii siseriiklikul kui rahvusvahelisel tasandil. See tagaks parima knowhow kiire rakendamise erametsade majandamisel, mastaabiökonoomia nende toodete müügile ja teenuste sisseostmisele ning enam arvestamise Euroopa ettevõtlus ja maaelu arengute kavandamisel," lisas Reiljan.

Konverentsil annavad ülevaate oma maade metsandusega seonduvast osalejad Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Iirimaalt.

Mart Siilivask
16 Jaanuar 2006
  Kommentaarid