Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere plaanib Rootsi kultuuripäevi
Mai teisel poolel võivad Rakveres toimuda Rootsi kultuuripäevad, kui linnavalitsus ja Rootsi suursaatkond vastava kokkuleppe sõlmivad.

Rakvere linnapea Andres Jaadla kohtus läinud nädalal koos linnavalitsuse kultuurispetsialisti Tanel Jan Palgi ja välissuhete spetsialisti Karmen Viikmaaga Tallinnas Rootsi suursaadiku Dag Harteliusega. Rakvere esindajad tegid ettepaneku korraldada tänavu mai teisel poolel Rakveres Rootsi kultuuripäevad, kus lisaks Sigtunas tegutsevatele kultuurikollektiviidele tutvustataks ka muud Rootsi kultuuri.

Andres Jaadla avaldas lootust, et välisriikide kultuuripäevad mai lõpus saavad Rakveres iga-aastaseks traditsiooniks. Möödunud aastal toimusid maavalitsuse, linnavalitsuse, Soome suursaatkonna, Rakvere sõpruslinnade Lappeenranta ja Lapua ning Nurmo valla koostöös Soome kultuuripäevad.

Jutuajamise käigus kerkis esile näiteks idee, et kultuuripäevade käigus tutvustataks Rootsi lastekirjandust ning toodaks linna keskväljakule tuntud tegelasi Astrid Lindgreni lasteraamatutest, nagu näiteks Pipi Pikksukk või Karlsson katuselt. Samuti oli kõne all temaatilise kunstinäituse avamine Rakvere galeriis ning mitmesugused noortele suunatud kultuuriüritused, mis võiksid Rootsi kultuuripäevadel toimuda.


Jaanus Nurmoja
16 Jaanuar 2006
  Kommentaarid