Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti osaleb Soome turismimessil MATKA 2006
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse koordineerimisel osaleb Eesti juba viieteistkümnendat korda 19.-22. jaanuarini Helsingis Põhjamaade suurimal turismimessil Matka 2006. Kahekümnendat juubelit tähistav rahvusvaheline turismimess on üks kõrgemalt hinnatud erialamesse Skandinaavias.

Eesti on tavapäraselt suurim välismaine osaleja nii ekspositsioonipinna suuruse kui ka osalejate arvu poolest. Messil pakutavaga püütakse suurendada väljaspool tipphooaega ja omal käel reisijate arvu. Samuti on eesmärgiks laiendada Eesti turismitooteid pakkuvate Soome reisikorraldajate toodete valikut.

Eesti messisõnumiks on mitmekesisus ja avastamisrõõm. Võimalusi pakutakse neljas valdkonnas: spa-puhkus, maapuhkus, linnapuhkus ning äri- ja konverentsiturism. Kolme esimese vastu tunnevad soomlased EASi turismiarenduskeskuse küsitluse järgi kõige enam huvi. Äri- ja konverentsiturism on lisatud selleks, et kujundada Eesti kui konverentsimaa mainet ja aidata meie majutusettevõtteid üle madalhooaja probleemist.

Messipinna kujunduses kasutatavad fotod loovad muljet Eestist kui vastandite maast, kus kõrvu eksisteerivad moodne elustiil ja võimalus põgeneda selle eest puutumatusse loodusesse. Ühispinna keskele on rajatud keskaegne tänav, kus toimub publikupäevadel igal täistunnil kaasahaarav keskaegne etendus.

EASi turismiarenduskeskus jagab messil 18-leheküljelisi vastvalminud Eesti loodusturismi trükiseid. Lisaks Eesti looduse eripära tutvustamisele käsitletakse looduses reisimise võimalusi, lähtudes liikumisviisist, erialasest huvist ja aastaajast.

Kokku on pinnal 26 põhieksponenti. Linnateema all tutvustavad end Tallinn, Pärnu, Tartu, Haapsalu ja Rakvere. Äri- ja konverentsiturismi teema alla on lisaks EASi turismiarenduskeskusele koondunud mitmed reisi-, majutus- ja toitlustusteenuste pakkujad, sh turismifirma Via Hansa, Eesti Muuseumiühing, Turismiweb, Saarte Reisid, restoranid Peppersack ja Olde Hansa. Spa teema all tutvustavad end Eesti Kuurort- ja Taastusravi Liit, Tervis Spa hotell ja Tervise Paradiis, Kalev Spa ja Laulasmaa Spa. Maapuhkust reklaamivad MTÜ Eesti Maaturism, Lõuna-Eesti, Võrumaa, Saaremaa, Hiiumaa ning armastatud mõisad Sagadi, Vihula, Saku ja Jäneda.

19. jaanuaril toimub messi raames suur gala, mille läbiviimiseks on Soome kaasanud Scandicu hotelliketi kõrval ka Eesti, Poola ning Hispaania turismiorganisatsioonid.Erki Peegel
18 Jaanuar 2006
  Kommentaarid