Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Justiitsministeerium hakkab regulaarselt avalikustama kriminaalstatistikat
Alates tänasest avalikustab justiitsministeerium igal teisipäeval ülevaate eelmisel nädalal registreeritud kuritegudest, algatatud ning prokuratuuri poolt kohtusse saadetud kriminaalasjade arvust.

Kriminaalmenetlusregistri põhjal koostatav statistika sisaldab nädala jooksul registreeritud kuritegude, algatatud ja kohtusse saadetud kriminaalasjade üldarvu ning samuti samu andmeid prokuratuuride ja maakondade lõikes.

"Kriminaalstatistika iganädalase avaldamise eesmärgiks on anda avalikkusele operatiivset ülevaadet kuritegevuse seisust," sõnas justiitsminister Rein Lang. "Eelmisel aastal elujõuliseks saanud kriminaalmenetlusregistri olulisus seisneb selles, et register sisaldab andmeid praktiliselt kogu kriminaalmenetlusahela kohta. See tähendab, et sealt saab lisaks seni politsei poolt avaldatud nö kuriteoteadete arvule ka infot tegelikult uurimisse ning kohtusse jõudvate kuritegude osas. Uued andmed on lisaks õiguskaitseorganitele vajalikud või huvipakkuvad kindlasti ka erinevate tasandite otsustajatele, teadlastele ja tavakodanikulegi."

Statistika sisaldab nädala jooksul registris registreeritud kuritegusid, olenemata kuriteo toimumise tegelikust ajast.


Esimese nädalaülevaate leiate siit: http://www.just.ee/kriminaalstatistika


Ave Mellik
17 Jaanuar 2006
  Kommentaarid