Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei tunnustab aasta parimaid sportlasi
Kolmapäeval, 25. jaanuaril autasustatakse Tallinna Raekojas 2005. aasta parimaid politseisportlasi ning aktiivsemaid politseispordi arengu toetajaid. Samas allkirjastatakse Politseiameti ja Eesti Politsei Spordiliidu koostööleping.

"Politseis on sporti alati kõrgelt väärtustatud ning aasta parimate sportlaste saavutused innustavad ka teisi organisatsiooni liikmeid üha aktiivsemalt sportima," ütles politseipeadirektor Raivo Aeg. "Meie eesmärk on aidata kaasa politseinike hea tervise ja vormi hoidmisele ning arendamisele, et politsei töötulemused oleksid veelgi paremad."

Politsei 2005. aasta parim naissportlane on Lääne Politseiprefektuuri Pärnu politseiosakonna kriminaaltalituse politseiinspektor Marian Muuga ning aasta meessportlane Sisekaitseakadeemia Politseikolledži II kursuse politseikadett Allar Raja.

Marian Muuga tõi parima Eesti politsei esindajana suvel Quebecis toimunud politsei ja tuletõrje maailmamängudelt koju kokku 4 kuldmedalit kergejõustikus, kahevõistluses ja sõudeergomeetril. Muuga osales möödunud aastal edukalt ka mitmetel politsei meistrivõistlustel.

Allar Raja saavutas I koha juunioride Euroopa meistrivõistlustel sõudeergomeetril sõudmises ning esines edukalt mitmetel teistel sõudmise meistrivõistlustel nii Eestis kui ka mujal.

Pika ja eduka sportlaskarjääri eest tunnustatakse Põhja Politseiprefektuuri teenistusosakonna infotöötlustalituse juhtivspetsialisti Leili Pärnpuud ning Põhja Politseiprefektuuri kriminaalosakonna spetsialisti Mati Lensmenti.

Viiekordne Eesti meister males Leili Pärnpuu on lisaks võidukatele osalemistele politsei malemeistrivõistlustel esindanud Eestit kuuel korral maleolümpial. 67-aastane Mati Lensment on ajavahemikul 1999-2005 toonud politsei ja tuletõrje maailmamängudelt kokku kuus medalit.

Politseiameti ja Eesti Politsei Spordiliidu sõlmitava koostöölepingu eesmärk on aidata kaasa politseis töötavate ametnike seas tervislike eluviiside kujunemisele ning spordi harrastamisele. Lisaks sellele on koostöös plaanis välja arendada politsei spordisüsteem ja luua täiendavaid võimalusi sportimiseks.

Parimaid sportlasi õnnitlevad politseipeadirektor Raivo Aeg ja Eesti Politsei Spordiliidu president Kalle Klandorf. Sportlasi tervitavad siseminister Kalle Laanet ja Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann.

Aasta sportlasi valitakse käesoleval aastal juba viiendat korda. Politsei 2004. aasta parim naissportlane oli Marian Muuga ning aasta meessportlane Tõnis Naarits.

Kadri Põldaru

24 Jaanuar 2006
  Kommentaarid