Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Purjus autovaras sõitis vastu posti
26.jaanuari hilisõhtul Jõhvis üritasid Ida Politseiprefektuuri Jõhvi politseiosakonna korrakaitsetalituse konstaablid kinni pidada kahtlust tekitanud sõiduauto. Politsei korraldusele sõidukijuht ei allunud ning patrull asus autot jälitama. Viimaks ei tulnud juht sõitmisega toime ning sõitis vastu posti. Selgus, et auto on ärandatud ning mees, kes autot juhtis, oli purjus.

26.01.06. õhtul Jõhvis tahtis Jõhvi politseiosakonna patrull kontrollida kahtlaselt liikluvat sõiduautot Audi 80. Sõidukile anti märguanne peatuda. Juht ei allunud politseinike märguandele, ning hakkas politseiauto eest ära sõitma. Tagaajamine kestis umbes 5 minutit. Viimaks ei tulnud mees auto juhtimisega toime ning sõitis Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Tammiku mikrorajoonis asuva raamatukogu juures vastu posti.

Avarii koha pealt üritas juht ära joosta, kuid patrull suutis ta kinni pidada. Selgus, et sõiduk on ärandatud. Ärandajaks osutus 25-aastane Sergei, kes kinnipidamise hetkel oli alkoholijoobes.

"Mees oli purjus ning tegi ärandatud autoga avarii, milles keegi õnneks kannatada ei saanud. Sergeil olid käes valget värvi sõrmikud, mis arvestades juhtumi tõsidust, oli lausa koomiline. Purjus mees selgitas, et sõrmikud pani ta kätte eesmärgiga mitte jätta sõrmejälgi," rääkis Ida Politseiprefektuuri Jõhvi politseiosakonna korrakaitsetalituse komissar Reeno Kullamä.

Peale juhtunut leidis politsei üles autoomaniku - 50-aastase Viktori - kes oma auto vargusest sai teada juba politseinikelt. Mees tegi avalduse, et ajavahemikul kella 20.00.-23.30 on Jõhvis Puru tee 24 maja juurest varastatud sõiduauto Audi 80. Kahju hindab omanik 25 000 krooni.

Politsei algatas Sergei teo uurimiseks kriminaalmenetluse Karistusseadustiku § 215 järgi, mis käsitleb asja omavolilist kasutamist. Öö veetis mees arestikambris, kus ta kõigepealt kainenes alkoholijoobest.


Helen Vares
27 Jaanuar 2006
  Kommentaarid