Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtunike täiskogul arutatakse vastutuse ja kohtumenetluse efektiivsuse teemadel
Kohtunike täiskogu toimub tänavu 10. veebruaril Jõhvi kontserdimajas. Täiskogul puudutatakse muuhulgas teemasid nagu kohtuniku roll ja vastutus ühiskonnas ning õiguspoliitika kujundamisel, kohtumenetluse efektiivsus ja kvaliteet.

Täiskogu päevakavas on Riigikohtu esimehe Märt Raski ja justiitsminister Rein Langi ettekanded õiguse ja kohtusüsteemi arengu teemadel ning Eesti Advokatuuri esimehe Aivar Pilve kõne. Sellele järgnevad riigikohtu kolleegiumide esimeeste ja kohtunike omavalitsusorganite nagu kohtute haldamise nõukoja, distsiplinaarkolleegiumi ja kohtunikueksamikomisjoni esindajate ettekanded, mis puudutavad nende tööd tervikuna, üles kerkivaid probleeme, kriitikat ja ettepanekuid.

"Täiskogu eesmärk on suunatud sellele, et kohtunikud paremini tunnetaksid oma rolli ja vastutust ühiskonnas konfliktide lahendajana," märkis Riigikohtu esimees Märt Rask, kelle ettekanne keskendub selle temaatika kõrval ka kohtuniku rollile ja vastutusele õiguspoliitika kujundamisel.

Täiskogu ametliku osa järel vastavad Justiitsminister Rein Lang, Riigikohtu esimees Märt Rask, kohtute haldamise nõukoja esimees Ago Kutsar, kohtunike distsiplinaarkolleegiumi esimees Harri Salamann, kohtunike koolitusnõukoja esimees Jüri Ilvest ja kohtunike eksamikomisjoni esimees Hannes Kiris ajakirjanike küsimustele.

Kohtunike täiskogu on suurim kohtunike omavalitsusorgan, kuhu kuuluvad kõik Eesti kohtunikud. Täiskogu kuulab ära Riigikohtu esimehe ja justiitsministri ettekanded õigus- ja kohtusüsteemi arengust, analüüsib õigusemõistmise ja kohtukorralduse probleeme ning arutab muid kohtute ja kohtunikutööga seotud küsimusi.

Sel aastal viib Riigikohus kohtunike täiskogu läbi esimest korda. Kohtute seaduse varasema redaktsiooni kohaselt oli see Justiitsministeeriumi pädevuses.


Eveli Kuklane
30 Jaanuar 2006
  Kommentaarid