Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Konverents analüüsib Euroopa kohaliku omavalitsuse harta mõju Eestile
Täna, 1. veebruaril, korraldab siseministeerium konverentsi „20 aastat Euroopa kohaliku omavalitsuse hartat ja selle tähendus Eestile”. Konverentsil analüüsitakse harta mõju Eesti kohaliku omavalitsuse õigusruumi kujunemisele ja praktilisele toimimisele.

„Euroopa kohaliku omavalitsuse harta on väga paljus olnud lähtekohaks Eesti kohaliku omavalitsuse süsteemi taasloomisele. Tänasel konverentsil analüüsime, kuidas hartas sätestatud põhimõtteid paremini rakendada kohalike omavalitsuste nii õigusalases kui praktilises tegevuses,” ütles regionaalminister Jaan Õunapuu.

Euroopa kohaliku omavalitsuse harta defineerib demokraatliku omavalitsuse standardid ja põhimõtted ning kaitseb kohaliku omavalitsuse autonoomia printsiipi. Eesti liitus ametlikult hartaga 1994. aastal

Konverentsiga tähistatakse Euroopa kohaliku omavalitsuse harta Euroopa Nõukogus heaks kiitmise 20. aastapäeva. Konverents toimub kohaliku omavalitsuse õppe-, teadus- ja arendustegevuse päeva raames ning üritust korraldab siseministeerium koostöös Euroopa Nõukogu Tallinna Infotalituse, Tallinna Tehnikaülikooli, „Polis” klubi ja Haldusjuristide Ühendusega.

Kärt Einlo
01 Veebruar 2006
  Kommentaarid