Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla kaevandusmuuseum vabastati vee erikasutusõiguse tasust
Keskkonnaminister Villu Reiljan vabastas SA Kohtla Kaevanduspark-Muuseumi kaevanduse vee erikasutusõiguse tasust, mida siiani maksti kaevandusest väljapumbatava vee eest.

23. jaanuaril k.a sai Keskkonnaministeerium sihtasutuselt Kohtla kaevanduspark-muuseum taotluse vabastada muuseum Kohtla kaevandusest väljapumbatava vee eest vee erikasutusõiguse tasu maksmisest.

Keskkonnatasude seaduse § 5 lõike 6 punkti 1 kohaselt ei pea keskkonnatasu maksma, kui loodusvara kasutamine toimub sellega tekitatud kahjustustest veelgi suurema kahju ärahoidmiseks. Sel juhul teeb keskkonnatasu maksmisest vabastamise otsuse keskkonnaminister keskkonnatasu maksja põhjendatud taotluse alusel.

Taotluse menetlemisel küsis ministeerium muuseumilt täiendavat infot. Muuseum teatas, et aastatel 2001-2006 on muuseumi varadesse ja muuseumi arendamiseks investeeritud 16 661 792 krooni ning et nelja aasta jooksul on muuseumi külastanud üle 120 000 inimese, enamik neist õpilased. Varade säilitamiseks ning muuseumi töökorras hoidmiseks on vee väljapumpamine kaevandusest vajalik. Arvestades eeltoodut ja asjaolu, et muuseumil on ka suur keskkonnahariduslik tähtsus, leidis keskkonnaminister, et Kohtla kaevandusmuuseumi taotlus on põhjendatud ja kuulub rahuldamisele.

Eelnimetatud asjaoludele tuginedes allkirjastas keskkonnaminister 31. jaanuaril käskkirja 19-1-3/104, millega vabastatakse sihtasutus Kohtla kaevanduspark-muuseum kaevandusest väljapumbatava vee eest vee erikasutusõiguse tasu maksmisest.


Merike Teder
01 Veebruar 2006
  Kommentaarid