Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeerium ja piirivalve võtavad kasutusse 18 väikebussi
Täna, 02. veebruaril, võtavad siseministeeriumi ja piirivalve esindajad Fakto Auto AS-ilt vastu 18 väikebussi, mis soetati Schengen Facility programmi vahendeid kasutades.

Piirivalve võtab Nissan Primastar väikebussid kasutusse valdavalt idapiiril, Kirde ja Kagu piirivalvepiirkondades. 18 üheksakohalise väikebussi kogumaksumus on 4 385 034.- krooni, millele lisandub käibemaks.

Maastikuautode kasutuselevõtmine võimaldab piirivalvel parandada autopargi tehnilist valmisolekut ja hoida kokku autode ülalpidamiskulusid. Väikebusse kasutades on võimalik suurendada patrullide arvu ja tagada üksuste kiire ümberpaiknemine Euroopa Liidu välispiiril, samuti tõhustada jälitustegevuse kvaliteeti ja kiirust rasketes oludes.

Siseministeerium kuulutas välja riigihanke väikebusside soetamiseks 19. mail 2005. aastal, eduka pakkumise esitas hankekonkursile Fakto Auto AS.

Sõidukite soetamise projekt on suunatud Schengeni õigusruumi välispiiri kontrollimise tõhustamisele. Schengen Facility toetusprogramm on ajutine abivahend, mis abistab uusi Euroopa Liidu liikmesriike Euroopa Liidu välispiiril teostavate tegevuste rahastamisel, et valmistuda Schengeni õigusruumiga liitumiseks.


Katrin Vides
02 Veebruar 2006
  Kommentaarid