Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mihkelson: valitsusel puudub järjekindel välispoliitika
Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni hinnangul viitab peaminister Andrus Ansipi telekanalile PBK öeldud väide Eesti-Vene piirilepingute ratifitseerimisseadusele lisatud preambuli tarbetusest valitsuse järjekindla välispoliitika puudumisele.

„Peaminister Ansip on korduvalt rõhutanud, et Eesti on piirilepinguid allakirjutades ja ratifitseerides teinud kõik omalt poolt sõltuva nende lõplikuks jõustamiseks. Kui nüüd äkki kõlab Ansipilt Eesti ametlikule positsioonile vastupidine arvamus, siis tekib küsimus – kas valitsusjuht ikkagi tajub, mida tähendab ühe riigi järjekindel välispoliitika,” küsis Mihkelson.

„Ma tuletan meelde, et preambulit pidasid vajalikuks nii õiguskantsler Allar Jõks kui rahvusvahelise õiguse eksperdid. Samuti on lühinägelik teha etteheiteid ühele või teisele erakonnale, sest piirilepingute ratifitseerimise poolt hääletasid kõik Riigikogus esindatud erakonnad,” lisas Mihkelson.

„Eesti avalikkus väärib peaministrilt kiireid selgitusi, sest vastasel korral võivad hooletud sõnad kahjustada oluliselt meie välispoliitilisi ja rahvuslikke huve,” ütles Mihkelson.


Riina Vändre

02 Veebruar 2006
  Kommentaarid