Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tulemas rekordiline Kuldkala

11. veebruaril Pühajärve Kalapeo raames toimuvale kalastamisvõistlusele Kuldkala on peoeelse nädala alguseks registreerunud ligi 2000 võistlejat. Et varasematel aastatel pole kunagi olnud nii palju eelregistreerunuid, saab laupäeval tõenäoliselt teoks Eesti suurim kalastusüritus läbi aegade. Seni on rekordarvuks 3164 kuldkalastajat 2005. aastal.

Jää paksuseks on Pühajärvel üle 40 cm, ilmaprognoos pakub laupäevaks 6-8 külmapügalat ja pehmet talveilma.

Korraldajad panevad kõigile kalapeolistele südamele, et neist järvejääle prahti maha ei jääks — kes veel peaks olema loodushoidliku suhtumise eeskujudeks kui mitte kalamehed. Rannal ootavad ammulisui peoprahti prügikonteinerid.  

Varasematel aastatel on olnud mõnevõrra probleeme mootorsaanide ja ATV-de liikumisega järvejääl. Ehkki see on olnud keelatud, on „motoriseeritud“ uudistajad kippunud kalastajate vahel ringi sõitma. Tänavu on Kalapeo ajal Pühajärve ääres vaid 4 „ametlikku“ mootorsaani, mida kasutavad politsei ja keskkonnainspektorid. Ametlik mootorsaanirada on 11. veebruaril suletud lõigul Kolga teest kuni Pühajärve puhkekoduni.

Pühajärve Kalapidu on silma paistnud sõbraliku meeleolu ja talvekarnevali laadis kostüümidega. Vahepeal on kostüümide hindamine küll unarusse jäänud, kuid tänavu ootab vahvaimate kostüümidega meeskonda kopsakas üllatusauhind.

 


Vladislav Korzhets

06 Veebruar 2006
  Kommentaarid