Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Õlireostuse tagajärgede likvideerimine Läänemaa ja Harjumaa rannikualal jätkub
28. jaanuaril avastatud õlireostusest tingitud päästetööd on käivitatud orienteeruvalt 35 km pikkusel Harjumaa ja Läänemaa rannaribal. Päästeasutuste juhtimisel on päästetöödel osalevate inimeste põhiülesanneteks naftasaadustega reostunud kollete ja hukkunud lindude kokku korjamine ning määrdunud lindude päästmine.

Täna viib Piirivalve Lennusalga helikopter Pakri saartele ja Osmussaarele Piirivalvekooli kadetid, kelle ülesandeks on hukkunud lindude korjamine ja olukorra hindamine.

Keibu lahe rannast kuni Dirhami sadamani on paiguti leitud naftasaadusi sisaldavaid klompe läbimõõduga 5 kuni 30 sentimeetrit. Tänase seisuga on päästjate hinnangul kokku korjatud ligikaudu 8,7 kuupmeetrit reostust ja 2921 hukkunud linnu. Ligikaudu 750 lindu on leitud elusana.

Nädalavahahetusel korjati hukkunud linde kokku 464 ja 97 määrdunud lindu päästeti.

Reostust nädalavahetusel ei korjatud, kuna koristustöid raskendab maha sadanud sügav lumi. Reostuse kogumise muudab keeruliseks ka asjaolu, et jää ulatub kaldast kohati enam kui 100 meetri kaugusele, mistõttu jääle minek ja selle alt reostuse korjamine võib olla ohtlik.

Saastunud rannaribal töötas nädalavahetusel 114 inimest.

Päästeamet palub kõigil, kes on märganud saastet või määrdunud linde, teatada keskkonnainspektsiooni infotelefonil 1313.

Rain Porss
06 Veebruar 2006
  Kommentaarid