Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskkonnaministeerium koordineerib päästetud lindude pikemaajalist abistamist
Keskkonnaminister kutsus kokku keskkonnaministeeriumi kriisireguleerimismeeskonna, mis korraldab päästetud lindude pikemaajalist abistamist ning tagab Loode-Eesti merereostusega seotud toimingute dokumenteerimise.

Tänu vabatahtlike ja keskkonnakaitsjate jõupingutustele on enamik katastroofist eluga pääsenud linde leitud ja puhastatud ning toimetatud soojadesse ruumidesse. Rannast ära toodud lindude puhul on lootus, et praegu elus olevad linnud õnnestub päästa ning nad hakkavad kosuma. Rahvusvahelise organisatsiooni Sea Alarm ekspert Hugo Nijkamp sõnas, et hetkel saunas viibivate lindude seisund on järjest paranenud ja senised abitööd on andnud häid tulemusi.

Kriisireguleerimismeeskonna juhi asetäitja, looduskaitse ja metsanduse asekantsleri kt Olav Etverk lausus, et tänaseks on lindude päästmisel tegevuse fookus muutunud: «Esmatähtis on tagada elusate lindude maksimaalne abistamine pikema perioodi vältel, selleks seatakse Keilasse Keskkonnaministeeriumi haldusalas olevatesse ruumidesse üles lindude abistamise keskus. Jätkub ka rannikujälgimine, et ellujäänud linde päästa ja surnud lindude koristada, et saaste ei liiguks toiduahelas edasi.»

Kriisireguleerimismeeskonna ülesanneteks on ka tõendusmaterjali kogumine ja keskkonnaseire, avalikkusele teabe andmine keskkonnakaitselistes küsimustes ning reostuse likvideerimise operatiivse juhtimise eest vastutava Piirivalveameti/Päästeameti nõustamine keskkonnakaitse teemade, et vältida täiendavat keskkonnakahju.

Gerrit Mäesalu
06 Veebruar 2006
  Kommentaarid