Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskkonnaministeerium leidis lindudele majutuskoha
Keskkonnaministeerium andis lindude eest hoolitsejate käsutusse oma haldusalas oleva hoone Keilas, Piiri tänav 5. Praegu aitavad keskkonnaministeeriumi töötajad transportida linnuabikeskuse varustust, seejärel ollakse abiks ka lindude hoolduskohta toimetamisel ning keskuse ülespanekul.

Keilas asuvasse Info-ja Tehnokeskuse hoonesse rajatakse eriotstarbeline linnuhospidal, kuhu tuuakse edaspidi linde nii otse reostuspaikadest kui ka Tallinnas olevatest hoolduskohtadest. Linnuabikeskuse tõi kaasa Rahvusvahelise Loomade Heaolu Fondi liikmed, kes toetavad ka keskuse tööd. Keskuses on lindude abistamiseks vajalikud tööruumid, elektri- ja veevarustus.

Keskkonnaministeerium tegi Riikliku Looduskaitsekeskuse peadirektorile Jaanus Tuustile ülesandeks moodustada lindude abistamise toimkond, et tagada lindude maksimaalne võimalik abistamine ja koordineerida kaasatud asutuste ja vabatahtlike tööd lindude aitamisel.

Gerrit Mäesalu
06 Veebruar 2006
  Kommentaarid