Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskkonnaminister Villu Reiljan ja siseminister Kalle Laanet seadsid prioriteedid investeeringute osas
Keskkonnaminister Villu Reiljan ja siseminister Kalle Laanet määratlesid hommikusel konstruktiivses õhkkonnas toimunud kohtumisel tegevused, mille abil tõsta Eesti merereostus tõrje alast valmisolekut.

Ministrid otsustasid ühiselt et prioriteediks on suurendada patrull-lendude sagedust praeguselt ühelt korralt nädalas kolmele korrale, samuti soetada rahvusvahelistele nõuetele vastav reostusseire aparatuur. Hanke dokumentatsiooni valmistab ette Piirivalveamet.

Samuti arutasid ministrid koostöövõimalusi, et leida rahaline kate nimetatud investeeringute jaoks. Minimaalne rahastamisvajadus on 2006. aastal ligi 60 miljonit krooni.

Juba praegu hästi toimivat koostööd naabritega (Soome, Rootsi) arendatakse edasi, et kasutada ka maksimaalselt naabrite poolt kogutud seireinfo. See on eriti oluline olukorras, kus Eestil veel piisavat võimekust pole.

Tekkinud reostusega seonduvad probleemid lahendatakse tervliklikult lõpuni, praegu tehakse ettevalmistusi reostuse järelkoristuseks. Keskkonnaministeerium kaasab meres oleva reostuse uurimisse erinevaid eksperte, et selgitada välja meres oleva reostuse keskkonnaohtlikkus (sh mõju mereelustikule laiemalt, reostuse reageerimine ilmastikutingimustele ja meres toimuvatele protsessidele) ja nõustada Piirivalveametit, et edasises koristuses vähendada keskkonnaohte.

Keskkonnaminister Villu Reiljan lausus: «Vaatlesime Helsinki konventsiooni valguses Eesti seirevõimaluste tugevdamist. Praeguse intsidendiga tuleb aga käia selle lõpuni.»

Siseminister Kalle Laanet: «Tahame parandada olukorda kiirkorras ning tõstame seirelendude arvu ühelt korralt nädalas kolmele. Eilsel kohtumisel Soome siseministriga arutasime ühiste seirelendude planeerimist. Koostöös Soome piirivalvega, kes teostab seirelende kaks korda nädalas, on võimalik tõsta seirelendude arv viiele korrale nädalas.»

Kohtumisel osalesid ka Keskkonnaministeeriumi kantsler Annika Velthut, Siseministeeriumi kantsler Märt Kraft ning Rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak.


Mart Siilivask
07 Veebruar 2006
  Kommentaarid