Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Karu tapmises süüdistatud mees mõisteti õigeks
Viru Maakohus mõistis karu tapmises süüdistatavana kohtu all olnud Vladimir Tumanovi (41) õigeks. Kohus leidis, et Tumanovi tegevuses puudub kuriteo koosseis ning ta tappis emakaru oma elu kaitsmiseks.

Tumanovit süüdistati 12. veebruaril 2005.aastal Ida-Virumaal Iisaku vallas mettseajahi käigus emakaru tapmises. Emakaru surma järel jäid emata 3 karupoega. Karu tapmisega tekitati keskkonnale kahju 30 000 krooni. Kolme karupoja ülalpidamiseks kulus üle 20 568 krooni. Prokurör küsis Tumanovile karistuseks 1 aasta tingimisi vangistust 2 aastase katseajaga.

Tumanov end kohtuprotsessil süüdi ei tunnistanud. Mees kuulis metsas koerte haukumist ning arvas, et seal on metssiga. Kuuse alt väljus urisev karu ning tormas Tumanovi poole. Tumanov ootas, et karu pööraks ära, kuid kui karu lähenes 4 - 5 meetri peale, tulistas mees karu pihta kaks lasku.


Karu naha müügist saadud 17 400 krooni ja liha müügist saadud 12 000 krooni pööratakse riigi tuludesse. Kohtukulud jäävad riigi kanda.

Kohtuotsus jõustub, kui pooled ei esita 15 päeva jooksul kohtuotsuse peale apellatsioonkaebust.

Kairit Prits
08 Veebruar 2006
  Kommentaarid