Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keila linnuabikeskuses algab basseinide täitmine
Õhtuks tahavad lindude abistajad täita veega basseinid ning kohapeal pesta esimesed linnud. Täna jätkub lindude tervise kontrollimine.

Eile võeti kõikidelt lindudelt vereproov ning linnud nummerdati. Samuti kuulati neil kopse ning hinnati nende üldist seisundit.

Nigula looduskaitsealalt toodi Keilasse eile kõik 40 lindu. Samuti toodi linnuhospidali kolm luike Tallinna Loomaaiast ning kaks Nõva rannast kinnipüütud luike. Hilisõhtul jõudis Keilasse ka üks Nõvalt püütud luik.

Keskkonnainspektsioon korraldab täna Ristnasse kokku kogutud reostuse äraviimise Tallinnas Suur-Sõjamäel asuvasse ohtlike jäätmete kogumiskeskusesse. Jäätmed võetakse seal vastutavale hoiule, kust siis vajadusel on võimalik veel uurimiseks vajalikke proove võtta.

Koostöös Piirivalvega jätkavad linnupäästjad täna reostuspiirkonnas määrdunud lindude otsinguid. Täna lõunaks veel ühtegi lindu leitud polnud.

Keskkonnaministeeriumi kriisireguleerimismeeskond rõhutab, et abi vajavaid linde märgates ei tohiks neid koju viia ega ise aitama hakata, sest abi võib olla asjatundmatu. Määrdunud ja surnud lindudest tuleb teatada Keskkonnainspektsiooni lühinumbril 1313.


Mart Siilivask
09 Veebruar 2006
  Kommentaarid