Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veebruaris koguti keskkonnaohtlikke akusid 202 tonni
Eesti suurima metallijäätmete käitleja AS Kuusakoski kogus veebruarikuus läbiviidud kampaania raames 202 tonni keskkonnaohtlikke vanu akusid.

Akude kogumise kampaania tulemused on suurepärased, võrreldes 2005. aasta sama perioodiga koguti akusid 5 korda rohkem. Eriliselt aktiivne oli akude loovutamine Pärnumaal, Viljandimaal ja Rakveres. Piltlikult on 202 tonni akusid 20 veoauto kastitäit. Suurim eraisiku poolt korraga toodud akude kogus oli 357 akut. Keskmiselt loovutas üks inimene korraga 5 akut. Üldse kogutakse Eesti turul vanu akusid taaskasutuseks keskmiselt 2500 tonni aastas.

“Täname kõiki tähelepanelikke inimesi, kes vanad akud kampaania raames taaskasutusse töid ja sellega suure panuse loodushoidu andsid”, ütles AS Kuusakoski klienditeeninduse juht Kaido Aettik. “Loodame, et tõstsime oma aktsiooni raames inimeste teadmisi akude keskkonnaohtlikkusest ja tulevikus ei vedele enam nii palju akusid aia nurgas, garaa˛is või keldrisopis”, lisas Aettik.

Kampaania auhindadena loositi 3. märtsil igas kampaanias osalenud Kuusakoski osakonnas välja 1000- kroonine Statoili kütusekaart.


Kristi Sarapuu
06 Märts 2006
  Kommentaarid