Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakveres tabati juveelivaras

Eile, 6.aprillil, tabati juveelivaras, kes eelmisel nädala reedel lõhkus Rakveres Laada tänavas asuva juveelikaupluse Goldman akna. Kaupluse vitriinist võttis varas kaasa kaupu 120 500 krooni eest.

Eelmise nädala reedel, kella 4.03 ajal tuli politseisse teade, et Rakveres Laada tänavas juveelikaupluse Goldman aken on puruks löödud ja vitriinist varastatud kuldehteid ning lauahõbedat. Juveelivargust nägi pealt postiljon, kes tõttas üle tänava kasiinosseabi paluma. Kasiinost jooksis appi ühte teise turvafirmatöötaja, kes asus kurjategijat taga ajama. Kurjategijat ei õnnestunud tal tabada. Turvamees andis politseile isikul seljas olnud riietuse kirjelduse.

Eile, neljapäeval, laekus Rakvere politseiosakonda vihje noormehe kohta, kes võis olla seotud juveelivargusega. Kriminaaltalituse juhtivinspektor Margus Kotter asus noormeest jälitama ja tabas 22-aastase Janeki. Läbiotsimise käigus leiti Janeki elukohast osa varastatud kuldesemeid ja rahakott, mille vahel oli kilekotike valge pulbriga.

Janek tunnistas oma süüd, et reede varahommikul purustas ta telliskiviga juveelikaupluse akna ning varastas vitriinist ehted, mida tahtis maha müüa.

Kauplus hindas juveelivarguse ja aknalõhkumisega tekitatud kahjuks 131 785 krooni.

Janeki suhtes alustati krimnaalmenetlust KarS § 199 lg 2 p 8 järgi, mis käsitleb vargust sissetungimise teel. Antud süüteo eest saab karistada kuni viie aastase vangistusega.

Politsei / VNL-Online

07 Aprill 2006
  Kommentaarid