Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Viru jalaväepataljonis avati arvutiklass

Viru üksik-jalaväepataljonis avati teisipäeval 21-kohaline arvutiklass, mille sisustas Riigikaitse Edendamise Sihtasutus. 21-kohaline terminalilahendusega arvutiklass on nüüdisaegne õpikeskkond, teatas BNS-ile kaitsejõudude peastaap. Klassi lisavarustusse kuuluvad printer, skanner ja projektor. Kasutada on tarkvara, mis annab võimalused esmaseks tekstitöötluse, tabelarvutuse, e-posti ja internetikasutuse õppeks. Arvutiklassi maksumus on umbes 600.000 krooni.


“Arvutiklasside rajamise eesmärk on tsiviilalase arvutikasutamise oskuse süvendamine ja selle kaudu ka sõjaliste teadmiste andmine,” ütles arvutiklassi avamisel sihtasutuse nõukogu esimees Toomas Luman.


Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts märkis, et noortel on erinevad stardipositsioonid ja kui koolis või kodus ei ole olnud võimalik arvutikasutamist treenida, siis nüüd saab Viru üksik-jalaväepataljon selle vajakajäämise katta. Kaitseväe juhataja tunnustas investeeringut ettevõtjate riigikaitsetahte avaldusena ja investeeringuna Eesti ühiskonda ning Ida-Virumaa noorsoo arengusse.


Viru üksik-jalaväepataljoni ülem major Neeme Kaarna ütles klassi avamisel, et 50 protsenti selle ressursist kulutatakse tsiviilotstarbel ja 60 protsenti sõjalistel eesmärkidel. Varem on sihtasutuse poolt sisutatud arvutiklassid Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis, Kaitseväe Võru lahingukoolis ja Tapa väljaõppekeskuses. Järgmine arvutiklass on plaanis avada selle aasta kevadel Kaitseliidu koolituskeskuses. BNS

06 Aprill 2006
  Kommentaarid