Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Nakkevõrkudega püügihooaja algus lükkub edasi
Tänavuse suhteliselt pika ja külma talve ning praeguste jääolude tõttu Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel lükkub harrastuskalastajatele nakkevõrkudega särjepüügiks ette nähtud püügihooaja algus edasi.

Vastavalt ministri määrusele on neil järvedel nakkevõrkudega püük lubatud alates jää lagunemisest, jää puudumisel 5. aprillist kuni 5. maini 2006. a. Alates 6. maist kuni 31. augustini on vastavalt kalapüügieeskirjadele nakkevõrkudega püük järvedel keelatud.

Püügikeeluga tagatakse mais kudevate kalaliikide nagu ahven, koha, latikas jne kudeaegne kaitse, parem järelvalve ebaseadusliku püügi üle ja püügikoormuse piiramine kalavarude ratsionaalseks kasutamiseks. Keelu eelse lubatud püügihooaja eesmärk on anda harrastuskalastajatele siiski võimalus kevadisel särjepüügihooajal, enne olulisemate töönduskalade kudemise algust, püüda nakkevõrkudega oma tarbeks särge.

Harrastuskalastajad on kalastuskaardid nakkevõrkudega püügiks juba kätte saanud ja püügiõiguse tasu maksnud. Kuna aga jää pole veel lagunenud ja harrastuskalastajate püügiperiood seetõttu lüheneb, on keskkonnaministeerium valmis tagastama püügiõiguse tasu nendele, kes soovivad seetõttu oma püügiõigusest loobuda.

Selleks soovitame esitada loa väljastanud keskkonnateenistusele hiljemalt 20. aprilliks 2006 vabas vormis kirjalik avaldus raha tagasi maksmise kohta. Avalduses tuleb ära näidata tagasi taotletav summa ja arveldusarve number, kuhu raha tagastamist soovitakse. Avalduse võib keskkonnateenistusele saata ka posti teel. Avaldusega koos tuleb tagastada ka saadud kalastuskaart.Mart Siilivask
10 Aprill 2006
  Kommentaarid