Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pärnumaal lõpetas alkoholijoobes kihutaja oma sõidu põllul
Laupäeval, 08.04.2006.a kihutas Pärnust Ikla suunas Audi A4, mille juht oli alkoholijoobes, auto sõidukiirus ületas 200 km/h. Politsei lõpetas jälitamise, et mitte ohtu seada inimelusid. Õnneks lõppes Audi kihutamine kinnijäämisega pehmel põllul, inimesed vigastada ei saanud.

08.04.2006.a kella 9 paiku hommikul märkasid Pärnu linnapiiril liiklusjärelevalvet teostamas olnud patrullpolitseinikud sõiduautot Audi A4, mille sõidustiil äratas tähelepanu. Pärnust Ikla poole suundunud sõiduauto kaldus aegajalt vastassuuna vööndisse.

Politseipatrull järgnes eelnimetatud autole ja andis peatumismärguande, kasutades nii vilkureid kui ka helisignaali. Audi ei peatunud, juht lisas hoopis kiirust. Patrullekipaa˛ asus autot jälitama, kuid kuna kiirus kasvas üle 200 km/h, siis otsustati sellisest tegevusest loobuda, et mitte ohtu seada inimelusid. Audi kadus politseiauto vaateväljast, kuid politseipatrull otsustas normaalkiirusel teekonda jätkata ja kontrollida ka kõrvalteid. Kella 9.45 ajal märkasidki politseinikud autot, mida oli eelnevalt jälitanud, Tallinn - Pärnu - Ikla maantee 159. kilomeetril, sõiduteest umbes 150 meetri kaugusel, kruusatee ääres oleval põllul.

Autos magas kaks meesterahvast, kelle politseinikud äratasid. Tegemist oli kahe Pärnust pärit mehega - Audi omaniku, 18-aastase Marko, ja 23-aastase Raimoga. Meeste poolt antud ütlustest selgus, et autot oli juhtinud Raimo, kellel ei olnud politseiametnikele esitada juhiluba. Kohapeal mõõdeti tema alkoholijoobeks 0,87 mg/l (so 1,7 ligi promilline joove). Edasi toimetasid politseinikud mehe Pärnusse ekspertiisi ning seejärel kainenema.

Pärnu politseiosakonna korrakaitsetalituse komissar Imre Veber märkis, et käesoleval aastal on Pärnumaal tabatud 244 alkoholijoobes mootorsõidukijuhti, 71 juhti on autorooli istunud, olles alkoholijoobes, korduvalt, see tähendab nende suhtes on alustatud kriminaalmenetlust. Komissar märkis, et arvud kõnelevad ise enda eest ja näitavad, et joobes juhtimine on kahjuks suhteliselt sagedane nähtus. Ta paneb kõigile kaaskodanikele südamele, et meist igaühe ülesandeks on takistada purjus inimese sattumist autorooli.

Juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud väärteomenetlust, karistus selgub siis kui menetlus on lõpule viidud.


Kaja Kukk
10 Aprill 2006
  Kommentaarid