Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Komisjon kukutas Delfi-eelnõu taas läbi
Riigikogu õiguskomisjonis ei leidnud täna toetust „Delfi-eelnõu” riigikogu täiskogu ette toomine. Justiitsminister soovis, et riigikogu arutaks eelnõu järgmisel nädalal, kuid õiguskomisjoni liikmete enamus hääletas selle vastu.

"Liberaal Langi rünnak sõnavabaduse vastu sobib pigem totalitaarsesse ühiskonda, või ministri isiklikku arhiivi, kui parlamendisaali. Rein Langil ei ole isegi oma koalitsioonipartnereid õnnestunud veenda "Delfi-eelnõu" vajalikkuses," ütles riigikogu Res Publica fraktsiooni liige Ken-Marti Vaher.

Eelnõusse on tänaseks sisse viidud ka justiitsministeeriumi poolt sõnastatud muudatusettepanek, mis suurendab veelgi kriminaalkaristust vaenu õhutamise eest.

Praegu on vaenu õhutamine esimesel korral karistatav väärteona. Eelnõu kohaselt on vaenu õhutamine aga kuritegu, mille eest karistatakse kuni viieaastase vanglakaristusega.


Rauno Veri
10 Aprill 2006
  Kommentaarid