Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mittetulundusühing loob Eestisse Euroopas ainulaadset Loomade Päästekeskust
Rahvusvahelise organisatsiooni PETS Eesti esindus on alustanud Eestisse ainulaadse Loomade Päästekeskuse loomist, keskuse tarbeks on juba ostetud maa, kuid kahe hoone ehitamiseks ootab organisatsioon loomasõpradest inimeste ja ettevõtete annetusi.

MTÜ PETS esindaja Tiiu Saagi sõnul on tegemist Ameerikas levinud koduloomade päästekeskustele sarnaneva keskusega, kus hakatakse abistama ja vajadusel arstiabiga varustama hüljatud koeri ning väärkoheldud hobuseid. „Vajadus selle järele on suur, seda näitavad iga päev meieni jõudvad kõned ja e-kirjad, kus teatatakse nälga jäetud hobusest või auto alla jäänud koerast. Igal juhul täname juba ette kõiki, kes sellest jõupingutusest osa võtavad ning meid toetavad”, ütles Saag.

Tallinna lähedale kerkiv Loomade Päästekeskus hakkab tegelema hüljatud koerte ja väärkoheldud hobuste hooldamise, vajadusel ravimise ning loomadele uute omanike otsimisega. Päästekeskuse projekti järgi on kavandatud ühe hobutalli ning ühe koerte hoiukodu ehitamine, hoonetesse on planeeritud ka spetsiaalsed veterinaaria läbivaatus- ja operatsioonitoad. Lisaks tulevad hoonetesse garantiini boksid.

Annetusi saab teha Nordea pangas, arvelduskonto numbril 17000719889 , märksõnaks LOOMADE PÄÄSTEKESKUS

PETS Eesti esindus loodi 2004. aastal, alustati hüljatud koerte ja kasside abistamisega. PETSil on aktiivne liikmeskond Eestis, Soomes, Rootsis ja Norras. Viimase aasta jooksul on organisatsioon leidnud kodu ligi 550 koerale, tänavu on uue omaniku juurde jõudnud üle 120 kodutu koera. Hobuste osas alustab organisatsioon Eestis tegevust just loodava Loomade Päästekeskuse toel.

PETS eestvedamisel alustatakse Eesti eeskujul sarnase koerte ja hobuste päästekeskuse loomist ka Soomes.http://www.pets.ee

http://horse.pets.ee
08 Aprill 2006
  Kommentaarid