Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veskimägi: Ühinenud paremjõu missioon on hoida ära Eesti kukkumine teise liigasse
Tänases ettekandes erakonna volikogul keskendus Res Publica esimees Taavi Veskimägi sellele, millised peaksid olema Isamaaliidu ja Res Publica baasil loodava erakonna eesmärgid ja missioon.

„15.aastat tagasi oli Eesti eesmärk üheselt selge. Me missioon oli saada osaks läänelikust kultuuriruumist, liituda Euroopa Liidu ja NATO-ga, need eesmärgid oleme saavutanud,” ütles Veskimägi.

„Sihitult edasi-tagasi kõikudes kaotame need eelised, mis Eestil on olnud, võime tagasi kukkuda idasfääri mõju alla. Täna peame tõdema, et Eestis on tekkinud stagnatsioon ja me võime libiseda teise liigasse”.

Veskimägi sõnul on erakonna peamine ülesanne sõnastada Eestile uus tulevikuvisioon.

„Ühinenud erakond peab töötama ja looma eeldusi selleks, et Eesti omariiklus oleks ka 30.aasta pärast samavõrd loomulik ning et meie omariiklus põhineks jätkuvalt demokraatlikel väärtustel ja isikuvabaduste austamisel. Peame ühendama jõud, et Eesti ei vajuks vasakkurvi ega liiguks oma väärtusbaasilt bütsantslikkusse kultuuriruumi,” ütles Veskimägi.

Veskimägi sõnul mõistavad Res Publica ja Isamaaliit väga sarnaselt neid arenguid, mis tänases Eestis aset leiavad.

„Esiteks tulevikkusuunatus ja arusaam, et mitte ainult täna, vaid ka homme oleks inimestel hea elada. Teiseks tahame rahvust, keelt ja kultuuri hoida. Kolmandaks tahame et asju aetakse ausalt, et varastamine ja sahkerdamine poleks osa valitsemisest,” ütles Veskimägi.

Veskimägi pühendus oma kõnes ka tänase valitsuse tegevusele, andes hinnangu Ansipi valitsuse käitumisstiilile.

„Majanduskasvu tingimustes on mindud sellele teele, et kasutatakse kõigi meie maksumaksjate raha, et järgmistel valimistel võimalikult palju hääli osta. Ostetakse inimesi üle riigieelarve rahaga nii nagu juhtus sel nädalal kolme Res Publica omavalitsuspoliitikuga. See ei saa olla normaalne poliitiline käitumine, eesti poliitiline kultuur, ega poliitika, mida saame austada ja näha, et peale 2007 oleks selline kultuuur jätkuvalt kestev,” ütles Veskimägi.


Riina Vändre
22 Aprill 2006
  Kommentaarid