Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ÜRO toetusmissioonil Pakistanis osalenud logistikud naasevad Eestisse
Täna jõuab Eestisse Pakistanis kaks kuud töötanud viieliikmeline Eesti Päästemeeskonna logistikarühm, mille ülesandeks oli kindlustada logistiline tugi maavärinajärgse rahvusvahelise humanitaaroperatsiooni koordineerijatele ja korraldajatele ÜRO välilaagris Batagrami linnas.

Päästemeeskonna viieliikmelisse rühma kuuluvad Raimu Vaher, Kalle Sleng ja Pavel Ivanov Harjumaa Päästeteenistusest, Andres Kaaber Lääne-Virumaa Päästeteenistusest ja Endel Raidma Häirekeskusest.

Täna koju saabuva rühma vahetas välja Eesti, Soome ja Norra logistikutest kombineeritud meeskond. Batagrami laager jätkab tööd mai lõpuni.

Eesti Päästemeeskonna logistikarühma peaeesmärk on tagada Batagramis asuva ja üle 60 inimese võõrustava ÜRO humanitaarorganisatsioonide välilaagri toimimine.

Tagasisaabuv meeskond koosnes ainult eestlastest (vaid laagriülem oli Norrast). Lisaks laagri tehno- ja elektrisüsteemide ning muu infrastruktuuri funktsioneerimise tagamisele hooldasid eestlased ka laagris asuvat meditsiinipunkti, korraldasid toitlustamist ja majutusteenust.

2005. a oktoobris toimunud maavärinast põhjustatud humanitaarkatastroof Pakistanis on suurim riigi ajaloos. Pakistani valitsuse andmetel on maavärina tõttu surma saanud üle 73 tuhande inimese, katastroofi mõju oli aga tunduvalt tugevam. Umbes 3 miljonit inimest olid sunnitud veetma möödunud talve rasketes, kohati eluohtlikes tingimustes. Laiahaardeline ÜRO poolt juhitud humanitaaroperatsioon aitamaks maavärina tõttu kodutuks jäänud tuhandeid inimesi kestab juba seitsmendat kuud. Arvestades Põhja-Pakistani mägipiirkonna karme talvetingimusi ja veerohket vihmaperioodi, säilib kohaliku elanikkonna vajadus eluaseme, toidu ja meditsiiniabi järele, prognooside järgi, mai lõpuni.

ÜRO organisatsioonide töötajate jaoks oli humanitaaroperatsiooni algusest Pakistanis loodud kuus välilaagrit, mille logistiline tööshoidmine on korraldatud Rahvusvahelise Humanitaarpartnerluse projekti (IHP) raames peamiselt Norra, Rootsi ja Taani logistikameeskondade poolt.


Rain Porss
24 Aprill 2006
  Kommentaarid