Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti ja Venemaa koostöös avanevad uued perspektiivid
Kuuest inimesest koosnev delegatsioon Eestist külastas möödunud nädalal Sankt-Peterburgis asuvat Püha Georgi Linnahaiglat ja Diplomijärgse Täiendkoolituse Meditsiiniakadeemiat. Delegatsiooni koosseisu kuulusid Ida-Virumaa Keskhaigla, Kohtla-Järve linna ja Tartu Ülikooli juhid.

„Tutvumine nende meditsiiniasutustega avab väga suured võimalused koostööks kahe maa vahel, võimaldab kogemusi vahetada ja teha reaalselt koostööd. Kohtla-Järve oli selles protsessis vahendaja rollis, kasutades oma kontakte sidemete loomiseks meditsiiniasutuste vahel,” ütles Kohtla-Järve volikogu esimees ja Ida-Virumaa Keskhaigla nõukogu esimees Valeri Korb.

Kahepäevase visiidi käigus tutvuti Sankt-Peterburgi Püha Georgi Linnahaigla ja Diplomijärgse Täiendkoolituse Meditsiiniakadeemiaga.

„Kohtumisel meenutas Sankt-Peterburgi Püha Georgi Linnahaigla peaarst Anatoli Domashenko vene vanasõna - ne imei sto rublei, a imei sto druzei (vabatõlge: parem sada sõpra kui sada rubla). Heade naabritega on alati mõistlik ja vajalik koostööd arendada,” ütles Ida-Virumaa Keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler.

Bakleri sõnul arutavad konkreetseid tegevusi täiendõppe korraldamisel Tartu Ülikooli ja Sankt-Peterburgi Diplomijärgse Täiendkoolituse Meditsiiniakadeemia esindajad edasistel kohtumistel.

Visiidi käigus pöörati põhilist tähelepanu Diplomijärgse Täiendkoolituse Meditsiiniakadeemia võimalustele. Eesti delegatsiooni esmane huvi seisnes kontaktide loomises akadeemia ja Ida-Virumaa Keskhaigla vahel. Koostöövõimalused Peterburis asuva akadeemiaga on suured – seal valmistatakse ette arste 82 erialal ehk praktiliselt kõigis kaasaegse meditsiini valdkondades.

„Tasub märkida, et koostöö juba toimib. Mai alguses toimub rahvusvaheline anastesioloogia alane konverents, millest võtavad osa Eestis, Venemaal ja Šveitsi töötavad arstid. Tulevikus plaanime korraldada kitsastel meditsiinilistel suundadel 2-3 konverentsi aastas,” lisas Valeri Korb.

Korbi sõnul nähakse koostöövõimalusi ka erinevate kvalifikatsiooni tõstmise kursuste ja täiendkoolituste korraldamisel. „Selleks tuleb eelnevalt lahendada kõik juriidilised küsimused, mis puudutavad mitte EL saadud meditsiinilise hariduse tunnustamist.”

„Me mõtleme mitte ainult konverentsidele ja kursustele vaid ka võimalusele, kuidas Sankt-Peterburgi arstid saaksid tulevikus töötada Eestis. Võimalusi selleks on – igal aastal saavad Peterburgis umbes 1500 arsti diplomi ja seal on olukord meiega võrreldes vastupidine – tohutu arstide ja spetsialistide ülejääk. See avabki väga suured võimalused koostööks kahe maa vahel,” rääkis V.Korb.


Anti Ronk
24 Aprill 2006
  Kommentaarid