Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valastele joa juurde rajatakse pääs merele
Eelmise nädala neljapäeval (20.aprillil) kohtusid Kohtla valla juhid, Keskkonnaministeeriumi spetsilistid ja looduskaitsjad, et selgitada välja võimalused Valaste joa kõrvale lisatrepi ehitamiseks ja teeraja rajamiskes kuni mereni.

„Meie valla territooriumi asub Ida-Viurmaa üks kõige populaarsem ja kaunim loodusobjekt – Valaste juga. Esimeses etepis ehitasime sinna vaateplatvormi, autode parkla ja kohviku, et inimestel oleks mugavam nautida kõrge paekalda paljanduvaid kihte ja 30,5 m kõrguselt langevat juga,“ ütles Kohtla valla volikogu esimees Arno Rossman.

Kohtla valla juhtide hinnangul on tulnud aeg minna teise etapi juurde ja ehitada vaateplatvormi kõrvale lisatrepp ja rajada teerada mere äärde pääsemiseks. Kohtumisel käidi ka Valaste joa juures ning selgitati välja uue trepi asukoht ja ala, kus hakkab kulgema teerada mereni. Enne projekteerimise algust tuleb teha keskkonnamõjude hindamine, sest pangaalune ala on Natura piirkond.

„Kohtumisel mõistsime, et projekt on reaalne ja nüüd hakkame seda ellu viima. Turistid pääseva alla ja mere äärde esialgsete hinnangute järgi pooleteise-kahe aasta pärast. Kui palju ehitus maksma läheb, on veel vara öelda, sest kõigepealt tuleb projekt valmis teha,“ lisas Rossman.

Valaste juga on kujunenud väga tähtsaks turismiobjektiks ja Ida-Virumaa üheks sümboliks - seal alustatakse Vabariigi Aastapäeva tähistamist lipu heiskamise ja päikese tõusu tervitatakse sel päeval lauluga. Eesti kõige kõrgem juga - Valaste juga - on väga populaarne ka välisturistide seas – Kuremäe kloostri ja Narva kindluse kõrval on just Valaste juga see koht, kuhu tullakse esmajärjekorras.

Turistide paremaks teenindamiseks esitas käesoleval aastal Valaste joa juures asuva kohviku haldaja projekti PRIAsse külalistemaja ehitamiseks. Samuti rajatakse selle projekti raames Valaste joa juurde ka telkimisplats ja auto-karavanide peatuskoht.Anti Ronk
24 Aprill 2006
  Kommentaarid