Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere Lihakombinaat prognoosib suvetoodete müügikasvuks 35%
Rakvere Lihakombinaadi algava suvehooaja uudistooted on American grill-liha ja American grillribi sea kaelakarbonaadist, Jahimehe grill-liha sea kaelakarbonaadist, Piknikušašlõkk vardas ja Šokolaadi grillvorst. Ettevõte loodab suvelihade müüki kasvatada möödunud hooajaga võrreldes 35%.

„Suviti on eestlased alati armastanud väljas grillida ja süüa,” ütles ASi Rakvere Lihakombinaat juhatuse esimees Olle Horm. „93% ostjaist eelistab kodumaiseid lihatooteid. Tähtsaks peavad tarbijad sealjuures nii toodete laia valikut kui ka kõrget kvaliteeti. Seepärast on oluline pidevalt ka uusi tooteid arendada. Grilltoodete müügimahud kasvavad jätkuvalt iga aastaga. Populaarseim suvehitt on muidugi šašlõkk, kuid aasta aastalt suureneb grill-lihade tarbimine. Suur selle hooaja maitseüllatus on Šokolaadigrill, mis on mõeldud nooruslikule ja trendikale tarbijale, kes otsib uusi huvitavaid maitseelamusi ning armastab eksperimenteerida.”

„Lisaks muutustele sortimendis oleme täiustanud ka tootmisprotsessi,” sõnas Olle Horm. „Oleme teinud suuri investeeringuid uutesse liinidesse ja seadmetesse, ka töökorraldusse. Näiteks on nüüd uued seadmed nii lihade viilutamiseks kui ka šašlõki pakkimiseks.”

„Möödunud suvel oli suvelihade müük väga edukas, kasvades varasema hooajaga võrreldes 40%, sealhulgas šašlõkkide müük 65%,” lausus ASi Rakvere Lihakombinaat turundusdirektor Anne Mere. „Inimeste elukvaliteet paraneb, reisitakse rohkem ning süüakse rohkem väljas. Ka toitude puhul pannakse rõhku kvaliteedile ja mugavusele: näiteks grillvorstidest eelistatakse järjest enam naturaalses sooles kiiresti küpsevaid vorste ning lihast maitsestatud, ainult väiksest küpsetamisvaeva nõudvaid tooteid.”

„Hooaja 37 erineva nimetuse suvetoote hulgas on 5 täiesti uut toodet,” ütles Rakvere Lihakombinaadi liha tootejuht Enn Tobreluts. „Nagu ikka, pakume ka sel hooajal oma klientidele nii traditsioonilisi maitseid kui ka üllatusi: näiteks uue maitsega American grill-liha ja -ribi, mille maitse on suitsune, kergelt magus ja veidi vürtsikas. Jahimehe grill-liha on pisut traditsioonilisem, kuid kerge metsaseenemaitse tagab suurepärase toiduelamuse,” rääkis Enn Tobreluts. „Kindlasti on oodatud vardas Piknikušašlõkk, mis muudab liha küpsetamise kliendi jaoks märkimisväärselt mugavaks. Rääkimata Šokolaadigrillist, mis on trendiloov valikuvõimalus iga gurmaani jaoks.”

AS Rakvere Lihakombinaat  on Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte. Lisaks emaettevõttele AS Rakvere Lihakombinaat kuuluvad Baltimaade suurimasse lihatööstuskontserni veel AS Ekseko, Rigas Miesnieks Lätis ja Klaipedos Maisto Mesos Produktai Leedus. Rakvere Lihakombinaat toodab erinevaid lihatooteid – keeduvorstid, viinerid, sardellid, grillvorstid jne. Tooraineks kasutab ettevõte sea-, veise- ja linnuliha. Rakvere Lihakombinaadi Grupi 2005. aasta käive oli 1,48 miljardit krooni ning kasum 127,3 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 1217 inimest.


Merit Välba
24 Aprill 2006
  Kommentaarid