Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Fort Turismi projekt avab nüüdistehnoloogia kaudu minevikku tänapäevale
Eesti- Soome ühisprojekti „Fort Turism” projektijuht Hannu Lehtinen on kahepäevasel visiidil Ida-Virumaal.

„Külaskäigu põhieesmärgiks on „Fort Turism” ajakava korrigeerimine,” selgitas projekti eestipoolne koordinaator Ivika Maidre. „Kuna projekti allkirjastamine toimus planeeritust hiljem, siis tuleb ajakavas teha korrektuure.”

Mõlemad osapooled panevad turismi elavdamisel ühisprojektile suuri lootusi.

Projektijuhi Hannu Lehtineni sõnul on muuseumidel turismi valdkonnas palju kaasa rääkida.

„Turistid kogu maailmas otsivad algupärast, ehtsat kultuuri. Inimeste minevikuteod pakuvad huvi. Muuseumid, mis esitlevad minevikku, võivad teemaparkide ja aktiivtegevuste kaudu muutuda märkimisväärseteks tõmbenumbriteks,” kinnitas Hannu Lehtinen. „Muuseumi interaktiivsus aitab kaasa ajaloo elavamaks muutmisel ja neid võimalusi otsib ka ühisprojekt „Fort Turism”.”

Lehtineni sõnul püüavad nad luua uusi lähenemisviise mobiilside- ja 3D (kolme mõõtmeline) tehnika kasutamisega.

„Uus tehnoloogia pakub võimalusi tuua muuseume ja näitusi kliendile lähemale. Fort Turismi projekt avab nüüdistehnoloogia kaudu minevikku tänapäevale!” oli projektijuht kindel.

Lõuna-Soome- ja Põhja-Eesti Interreg III A projekti Fort Turism partnerlusleping allkirjastati 10. aprillil Soome linnas Kotkas.

Projekti osapoolteks on Eestist Vaivara vald ja Soomest Kotka-Hamina Arenduskeskus ja Miehikkälä vald.

Projekti eelarve on 295 940 EUR, millest 184 961 EUR finantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.



Alar Tasa
24 Aprill 2006
  Kommentaarid