Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pärnumaa koolide liiklusviktoriinide võitjad selgunud
Pärnu politseiosakond ja Pärnu Teedevalitsus korraldasid liiklusviktoriinid Pärnumaa koolide 5.-12. klasside õpilastele 17.-19.aprillil 2006.a SKA politseikolledži politseikoolis Paikusel.

Liiklusviktoriinide eesmärk oli välja selgitada parim võistkond liiklusalastes teadmistes ning aktiviseerida liiklusalast kasvatustööd Pärnumaa koolides. Liiklusviktoriinil hinnati liikluseeskirja tundmist, liiklusohutuse kampaaniate ja liiklusõnnetuste statistika tundmist ning esmaabi andmise oskust. Parimaid võistkondi autasustati karika, diplomi ja meenega.

Liiklusviktoriinide tulemuste arvestus toimus võistkondlikult. Võistkonna suuruseks oli 4 võistlejat: 2 tütarlast ja 2 noormeest. Viktoriinid toimusid kolmes kategoorias: põhikoolide võistkonnad (5.-9. klassid), gümnaasiumide võistkonnad (5.-9. klassid) ning gümnaasiumide võistkonnad (10.-12. klassid). Viktoriinide tulemuste hindamise ajal oli osalejatel võimalik tutvuda politseikooliga ja kooli muuseumiga.

Põhikoolide 5.-9. klasside arvestuses sai I koha Metsapoole põhikool, II koha Jõõpre põhikool ja III koha Pärnu Vanalinna põhikool. Gümnaasiumide 5.-9.klasside arvestuses läks I koht Audru keskkoolile, II koha sai Kilingi-Nõmme gümnaasium ja III koha Pärnu Ühisgümnaasium. Gümnaasiumide 10.-12.klasside arvestuses oli parim Pärnu Ühisgümnaasiumi võistkond, II koha sai Pärnu Ülejõe gümnaasium ning III koha Pärnu-Jaagupi gümnaasium.

Kokku võttis liiklusviktoriinidest kolmel päeval osa 20 võistkonda Pärnu linna ja maakonna koolidest. Käesoleval aastal oli oma teadmisi proovile panemas neli võistkonda enam kui möödunud aastal. Järgmisel aastal on plaanis läbi viia analoogne viktoriin ning loodame veel suuremat osalevate võistkondade arvu. Oleme veendunud, et nii lapsevanemad, õpetajad kui ka noored ise mõistavad, kuivõrd olulised on liiklusalased teadmised. Iga eksimus liikluses võib kaasa tuua korvamatuid tagajärgi ning meie ühiseks eesmärgiks on paranenud teadmiste abil õnnetusi ära hoida.


Kaja Kukk
24 Aprill 2006
  Kommentaarid