Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere linnapea kinkis Toomas Varekule linna viirlipu
Rakvere linnapea Andres Jaadla õnnitles pärast Ameerikast naasmist esimese asjana ekslinnapead Toomas Varekut Riigikogu esimeheks valimise puhul.

Jaadla sõnul on linnal põhjust olla uhke selle üle, et nii kõrgele positsioonile riigis on jõudnud endine Rakvere linnapea. Toomas Varek oli linnavalitsuse eesotsas aastatel 1996-1999.

Ühtlasi kinkis linnapea vastsele Riigikogu esimehele Rakvere viirlipu, et ta saaks austuse märgiks oma kodulinna vastu heisata selle kodusesse lipumasti. Just Toomas Varek oli linnapeana Rakvere viirlippude kasutamise tava algataja.

Toomas Varek avaldas kingi üle siirast tänu ja heameelt ning kinnitas, et jääb oma uuel ametikohal endiselt Rakvere linna kodanikuks.

Jaadla arvates võikski saada tavaks, et linn kingib Rakvere viirlipu kõigile endistele linnapeadele, kes avaldavad soovi ehtida oma kodu Rakvere värvidega. Samuti peaks linn osutama linlastele kaasabi viirlippude hankimiseks.

Praegu lehvib Rakvere viirlipp näiteks kõigi nende linnaosavanemate kodude juures, kus on viirlipu heiskamise võimalus olemas. Linnaosavanemad tegutsevad Rakvere linnas ühiskondlikus korras ning on määratud Majaomanike Seltsi poolt.Jaanus Nurmoja
24 Aprill 2006
  Kommentaarid