Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Toilas algas Rahvusvaheline koostöö ja investeeringute teemaline konverents
Täna algas Toila Sanatooriumis kahepäevane rahvusvaheline konverents, mis on suunatud piirkonna väike- ja keskettevõtluse arendamiseks. Konverentsi “Rahvusvaheline koostöö ja investeeringud kohaliku ärikeskkonna arendusele“ korraldab Kohtla-Järve linnavalitsus koostöös Rahvusvahelise Ülikooli Concordia Audentes (Tallinn) õpetlaste ja spetsialistidega ning “BIZKON” ärikeskuste töötajatega Sankt-Peterburist (Venemaa) ja Kotkast (Soome).

„Alates 90ndate algusest kuni Eesti liitumiseni Euroopa Liiduga (EL) tegelesime vaid oma probleemidega. „Kuid nüüd on tulnud aeg mõelda rohkem regionaalsele koostööle - kolmnurk Eesti-Soome-Peterburg on väga perspektiivne piirkond selle arendamiseks,” ütles Eesti peakonsul Peterburis Lauri Bambus.

Venemaa peakonsul Narvas Nikolai Bondarenko toetas oma kolleegi: „See konverents on vajalik, sest väga vajalikud on kaubandus-majanduslikud suhted kolme maa – kolme naabermaa – vahel. Aga naabrid peavad omavahel suhtlema, üksteiselt õppima, kauplema. Just sellised konverentsid aitavadki luua selliseid suhteid.”

„Möödus BIZKONi esimene tööaasta Eestis ja nüüd on huvitav teha kokkuvõtteid sellest, kuidas edeneb meie keskuse töö Eesti-Soome-Venemaa kolmnurgas. Erilist huvi pakub meile just turismi valdkond. Konverentsil on ka Sankt-Peterburi Merenõukogu esindaja, keda huvitab jahi-turismi ja sellega seotud infrastruktuuri areng. Teise suunana pakuvad meile huvi ühised projektid, mis on suunatud keskkonna kaitsmiseks,” ütles Sankt-Peterburi “BIZKON” keskuse juhataja Aleksei Varšavski.

Toilas toimuva konverentsi eesmärgiks on edastada väike- ja keskmist äri esindavatele kohalikele ja välisettevõtjatele tõest ja praktilist infot Eesti Vabariigi kohta. Samuti kohalike omavalitsuste pädevuses olevaid õigus-, tolli- ja maksu- ning investeerimispoliitika valdkonna erisuguseid aspekte.

Oma kogemustest räägivad ka Eesti Tööstus- ja Kaubanduskoja, Ida-Virumaa Ärikeskuse, Narva Ärikeskuse ja S-Peterburi “BIZKON” Keskuse Soome (Kotka, Turku) ning Eesti (Kohtla-Järve, Rakvere) esindajad.

Ida-Virumaal 2004- 2005.a realiseeritud turismi-, masinaehituse-, transpordi- ja kultuurivaldkonnas edukaid investeerimisprojekte esitlevad kohalikud ettevõtjad Ahtme Vagunitehasest, Sillamäe Sadamast, Toila Sanatooriumist ja Viru Keemia Grupp ASist.

Konverentsi töökavas on ettenähtud ka ametikäigud mitmetesse eelpoole nimetatud ettevõtetesse ja firmadesse. Konverentsist osalejad saavad teise päeva lõpus külastada Vene muuseumi virtuaalset filiaali Kohtla-Järvel, Põlevkivi kaevandusmuuseumit Kohtla-Nõmmel ja Sillamäe sadamat.


Anti Ronk
25 Aprill 2006
  Kommentaarid