Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Aktuaalne kaamera läbib visuaalse uuenduse
Eesti Televisiooni uudistesaade Aktuaalne Kaamera läbib visuaalse uuenduse ning on 1. mai õhtust eetris uues kujunduses. Uue stuudiokujunduse autoriks on andekas ja teleilmas juba üsna nimekas kunstnik Kaili-Angela Konno, kelle käe all on sündinud nii Foorumi kui ka Välisilma kujundus.

ETV pearezhissööri René Vilbre sõnul vajas AK visuaal uuendust eelkõige kahel põhjusel. "Esiteks, iga stuudio-kujundus aegub ja amortiseerub. Eriti see-sugune kujundus, mis on eetris ja kasutuses iga päev mitu korda. AK kujundus on just üks neist kujundustest. Teiseks, märkimisväärse põhjuse uuenduskuuriks andis ka AK 50 juubel. Niisiis hakkasime mõtlema, kuidas seda juubelit väärikalt ekraanil tähistada. Uus kujundus tundus see kõige õigem tee olevat," märkis Vilbre.

Kuna AK on aastaid olnud eestlaste tarvis uudiste ristumise, kohtumise ja lähtumise paigaks, siis ka uus kujundus kannab kontseptuaalselt tinglikku märksõna "uudiste kiirtee". Kujundus on oma ilmelt avaram, telegeenilisem, pildiliselt sügavam ja õhulisem. Põhilisteks värvitoonideks on hele(hõbe)hall ja purpurpunane.

Koostöös reklaamiagentuuriga Kontuur töötati välja ka uus AK logo, lähtudes märksõnadest visuaalne lihtsus, selgus ja minimalistlikkus.

"Lisaks uuele kujundusele muudame ka AK logo ehk graafilist ühendit AK. Iga logo põhimõtteliseks tunnuseks peaks olema arusaadavus, lihtsus ja selge märgikesksus. Hetkel kasutusel oleva täheühendi graafiline lahend on pisut segane ja raskelt meeldejääv. Saame küll rääkida AK brändist, kuid vastavat ja vaataja mälus kinnistunud graafilist kujundit meil selle tarvis ei ole. Uue kujunduse ja logo koosmõjul on meil ekraanil moodsam ja dünaamilisem, sisult juba nagunii Eesti parim uudistesaade," lisas Vilbre.


Toomas Luhats
01 Mai 2006
  Kommentaarid