Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Elvas tulekul maa- ja rahvapidu

Möödunud aasta Elva Kunstikuust kasvas välja idee korraldada midagi, millega näidata elanikele, kuivõrd on rahvakultuur püsinud, tõsta esile folkloori, edastada inimestele eetilisi sõnumeid. Esialgne mõte oli näitleja Anne Maasikul, kes soovis pakkuda etnograafia huvilistele meelelahutust. Idee teostamise ja korraldusega tegeleb Elva HKK Sinilind. 

21. mail algusega kell 14 toimub Elva lauluväljakul maa- ja rahvapidu. Kutsutud on nn lisadimensiooniga inimesi, kes tegelevad inimeste ravitsemise, tervendamise ja aitamisega. Oodata on Vigala Sassi, kui kevadised tuuled liiga ei tee. Muistsete tarkade salateadmistest tuleb pajatama Vanaya Maya Tallinnast.    Tema valdkonda kuuluvad veel lõhestunud inimese tervendamine, jooga-Idamaade okultism, voodoo jne. Ingvar Luhaäär korraldab bioenergeetika ja sensitiivsete võimete arendamist käsitlevate  raamatute näitusmüügi, tutvustab bioenergeetilisi harjutusi. Holger Oidjärve suund on jooga ja refleksoloogia. Lisaks pakutakse veel tervendusmeetoditena  massaa˛i ja reikit. Vibroakustilist teraapiat tutvustab igale huvilisele personaalselt Tallinna Ülikooli Vibroakustilise Teraapia kabineti juhataja Ivar Vinkel. Unenäotöötuba korraldab Ell Vahtramäe, kes tegeleb ka ennustamisega. 

Maire Aunaste saates “Meie” külalisena esinenud  Ille Lepasepp ei ole kitsi teadmiste jagamisega  ning  tuleb seda ka Elva mändide alla tegema.  

Tervendavatest vahenditest rääkides ei saa kõrvale hiilida taimede ja mee mõjust inimorganismile. Maa-ja rahvapeol saab tutvuda Võrumaa Metsamoori varasalvega, seal on palju üllatustooteid. Samuti tutvustatakse Aloe Vera, Vivasani jms profülaktilisi tooteid. Näha ja osta saab searasvast ja vaigutõrvast seepi. 

Käsitööst pakutakse igasuguseid puitnikerdisi, punutisi, kootud, heegeldatud esemeid, siiditrükki, näputööd, lastepäraseid ehteid. Nii mõnigi huviline saab proovile panna oma käsitööoskust juhendaja kaasabil. 

Üritusele on kutsutud ka mitmed pillimeistrid, tantsijad  ja rahvamuusikakollektiivid. Tartu-, Valga- ja Harjumaa tantsijad on seadnud oma repertuaari nii folkloorseid kui autoritantse. Osavõtjate kollektiivides on täiskasvanute seas ka lastekollektiive. 

Maa-ja rahvapeo avab näitleja Anne Maasik, seejärel süüdatakse lõke ning Jaan Aitaja juhtimisel kestab mändide all pidu, mille Konguta kapell lõpetab.

Üritus on osalejatele tasuta. Kodunt väljudes tasub kaasa võtta kindel soov teadmiste järele, lõbus tuju ja piisavalt aega iseenda jaoks. Valmis tuleb olla üllatusteks.  

Peo korraldamisel on toeks Elva Linnavalitsus, Eesti Rahvakultuuri Arendus-ja Koolituskeskus, Elva HKK Sinilind, AS RPM.

 

 

Garmen Käo

 

Elva HKK Sinilind

 

Kultuuri-ja noorsootöötaja

 

19 Mai 2006
  Kommentaarid