Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Haljala Gümnaasium toetab edukamaid õpilasi konverentsipääsmega
Haljala Gümnaasium premeerib kooliaasta lõppemise puhul kolme õpilast pääsmega Pärnu Noortekonverentsile „Lahe Koolipäev 2006 – Kuidas targalt otsustada?“.

Haljala Gümnaasiumi direktori Kaido Kreintaali sõnul ei asenda hinnaline konverentsipilet tavapäraseid tunnustamisvorme, küll aga annab kõige edukamatele õpilastele võimaluse võtta osa huvitavast ja hästi korraldatud üritusest ning kohtuda teiste aktiivsete noortega.

„Lisaks võimalusele osaleda põneval konverentsil näen suurima kasutegurina just kogemust, mille noored sealt saavad ja parimal juhul edaspidi kasutavad. Sellest tõuseb tulu nii neile endile kui kogu koolile,” ütles Kreintaal.

Traditsiooniliselt tunnustatakse kooliaasta lõpus väljapaistva õppeedukusega õpilasi valla vastuvõtul ja viimasel koolipäeval. Kooli poolt kingitakse parimatele lõpetajatele raamatuid ning koolisümboolikaga esemeid. Vallavalitsus organiseeris sel aastal väljasõidu KUMUsse.

Pärnu Noortekonverentsi projektijuht Katrin Juhandi väitel on suur huvi kohalikes omavalitsustes ja koolides üle Eesti tingitud eeskätt sellest, et noortekonverentsis näevad tulu nii õpilased kui nende õpetajad. „Selle aastase konverentsi teema on kahtlemata väga aktuaalne just keskkoolinoorte ja eriti lõpetajate jaoks - otsuste tegemise oskus on midagi, mida ei saa ühe valemiga selgeks õpetada, kuid konverentsil esinejate abil suudame kindlasti tarkade otsuste tegemise lihtsamaks muuta,“ selgitas Juhandi.

Pärnu Noortekonverents „Lahe Koolipäev“ on Pärnu Konverentside poolt korraldatav ühepäevane üritus. Keskkoolinoortele suunatud konverentsi eesmärgiks on käsitleda aktuaalseid teemasid, pakkuda silmapaistvaid esinejad ning luua võimalus mõttevahetuseks noorte ja tänaste tipptegijate vahel. Tänavu astuvad konverentsil üles Eri Klas, Tarmo Kõuts, Chalice, Andrei Korobeinik, Jüri Nael jpt.


Katrin Juhandi
29 Mai 2006
  Kommentaarid