Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kinnistamistähtajad lühenevad augustis
Eelmise aasta lõpus läksid kohtute kinnistusosakonnad üle uuele infosüsteemile, mille rakendamine on mõnedes piirkondades kaasa toonud kinnistamistähtaegade pikenemise. Hiljemalt augusti keskpaigaks peaksid kinnistamistähtajad taas lühenema.

Arvestades, et tegemist on tehniliselt äärmiselt mahuka ja keerulise infosüsteemiga, on tähtaegade pikenemine paratamatu. Justiitsministeeriumi kohtute asekantsleri Margus Sarapuu sõnul on tehniliste probleemide likvideerimisega aktiivselt tegeletud ning tänaseks päevaks on infosüsteem taas normaalselt toimimas, mis võimaldab kinnistamistähtaegasid lühendada.

„Justiitsministeerium ja kohtute kinnistusosakonnad mõistavad normaalsete kinnistamistähtaegade olulisust kinnisvarakäibele ning on koostöös välja töötanud tegevuste plaani, et kõik kohtud oleks seaduses sätestatud tähtaegades hiljemalt 13.august,“ märkis Sarapuu.


Mart Siilivask
03 Juuni 2006
  Kommentaarid