Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Post kavandab kirjasaatmise hinnatõusu krooni võrra
Lihtkirja hinna tõus 5.50 kroonile aitaks Eesti Postil suurendada kirjakandjate, kullerite ja klienditeenindajate madalaid töötasusid pea 1000 krooni võrra.

Viimati tõusis siseriikliku kirja hind 6 aastat tagasi, kuid sellest ajast saadik on oluliselt kasvanud Eesti Posti tööjõukulud, mis moodustavad 60% ettevõtte kuludest, ning kütuse- ja transpordikulud. Seega on teenuse osutamise tegelik hind kuue aastaga oluliselt tõusnud. 2006. a. prognoosi järgi ületab kirjateenuse omahind senise lihtkirja hinna.

"Selge on see, et kirjade saatmine on vähenev tendents, kuid vaatamata sellele peab kirjakandja kuuel päeval nädalas inimestele üle Eesti posti kohale toimetama," ütles Eesti Posti juhatuse liige Leon Jankelevitsh. "Posti jätkuva toimimise seisukohast on töötasude tõstmine aga möödapääsmatu ning kui me ei saa küsida kõikide oma teenuste eest kulupõhist hinda, võib ettevõte jääda kahjumisse ning me ei saa tagada postisaadetiste jõudmist kõikide klientideni:"

Postitöötajate palgatõus puudutab enam kui 3000 kirjakandja, kulleri ja klienditeenindaja töötasusid, mis jäävad praegu oma kategooria keskmistele töötasudele märkimisväärselt alla. Lihtkirja hinna tõus ei võimaldaks tõsta postitöötajate palka küll oma piirkonnas sarnase töö eest saadava keskmise tasuni, kuid võimaldaks postiteenuse osutamist siiski jätkata. Eesti Post on informeerinud Sideametit oma kavast siseriikliku lihtkirja hinda tõsta 4.40 kroonilt 5.50le. Hinnatõus rakenduks kuu aega hiljem Sideametiga kooskõlastamisest.

VNL-Online
04 Juuni 2006
  Kommentaarid