Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskkonnatelgis saab mahe okasnisu ja tervisegrilli
09-11. juunini osaleb keskkonnateadlikke ettevõtjaid ühendav keskkonnatelk rahvusvahelise maaelu messil AGRI, et propageerida säästvast elu- ja mõtteviisi.

Kolm aastat Keskkonnatelgis osalenud TÜ Maheliha esitleb telgis nii mahe okasnisu speltat kui tervislikku grilli..

Alates 2003. aastast tegutsev TÜ Maheliha ühendab üle 30 maheda looma-, tera-, puu- ja juurvilja ning marja kasvataja Eestis. Okasnisu ehk spelta on tuntud ka ürgnisu nime all. Tavanisuga võrreldes on spelta on haigus- ja kahjurikindlam ning suurema toiteväärtusega.

Lihatoodetest esitletakse telgis tervisegrilli, vorste, sinke ja loomulikult maheliha.

Kõik tooted on valmistatud inimestele, kes hoolivad loodusest ja oma tervisest.

Keskkonnatelgis tutvustatakse eesti toitu, räägitakse eesti toidu ja rahvusköögi osatähtsusest taluturismis. Esiplaanil on kõik mahepõllumajanduse ja toiduga seonduv. Samuti selgitatakse keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et mõistetaks looduskaitse vajalikkust ja inimtegevuse mõju loodusele ning iga inimese osa selles.

Ettevõtetel on veel võimalik ühineda keskkonnatelgiga. Firmadele annab see üritus võimaluse tutvustada oma loodussõbralikku toodet või teenust ja pakkuda külastajaile harivat tegevust.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast. 2004. aastal sai see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004". Järgmine kord võib keskkonnatelki kohata 8. juulil Porkuni päevadel, kus toimuvad ka maailmameistrivõistlused tünnisõidus.


Priit Adler
07 Juuni 2006
  Kommentaarid