Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kiviõlis avati 23 kohaline hooldekodu
Täna avati Kiviõli linnas asuva Sihtasutuse Kiviõli Tervisekeskuse hoolekande osakonnas 23 kohaline hooldekodu üldtüüpi vanuritele. Poolteist aastat kestnud ja 1,2 miljonit krooni maksma läinud projekti käigus renoveeriti täielikult Kiviõli Tervisekeskuse üks hoone.

„Tahan õnnitled Kiviõli regiooni rahvast, sest meditsiiniteenused hakkavad meie regioonis nüüd jõudsalt arenema,” ütles Kiviõli linnapea Voldemar Trumm.

Trummi sõnul oli täna pidulikult avatud hooldekodu Kiviõli linna Tervisekeskuse kompleksis esimene hoone, mis avati viimase 25 aasta jooksul. „See oli esimene, kuid ei jää kindlasti viimaseks. Jätkame Tervisekeskuse arendamist koos teiste omavalitsustega ja võtame peagi järgmise hoone renoveerimise ette. Ja siis järgmise. Ja nii edasi.”

„Tänu täielikult renoveeritud hoonele paranevad inimeste olmetingimised ja uuendatud sisustus võimaldab meil pakkuda professionaalset hooldusteenust. Hea on see, et inimesed saavad nüüd hooldekodu teenust oma regioonis, isegi omas linnas, ning neil ei ole vaja selleks kuhugi kaugele sõita,” ütles SA Kiviõli Tervisekeskuse juhatuse liige Olga Hainatskaja ja lisas, et positiivne on ka see, et siin olevate vanurite lähedased on ligidal.

Hainatskaja sõnul on Kiviõli Tervisekeskuse kompleksi teises majas hooldusravi osakond ja kui juhtub, et mõne vanuri tervis halveneb ning on vaja kiiret sekkumist, on kõik vajalik olemas ühe asutuse hoonetekompleksis. „Meie kaasaegselt sisustatud hooldekodus elavad tavalised inimesed, kellel on kergemad tervisehäired.”

Hooldekodu remont tehti ära viimase poole aasta jooksul. Sellele eelnev aasta kulus aga projekti kirjutamisele ja muudele ettevalmistustöödele. Projekti toetasid Hasartmängumaksu Nõukogu - 336 000 kr, Hollandi Kesk- ja Ida Euroopa Ühendus - 200 000 kr ning Sotsiaalministeerium - 300 000 kr.

Kiviõli regiooni omavalitsused toetasid kahe aasta jooksul SA Kiviõli Tervisekeskust 609 000 krooniga, millest on veel 480 000 kr alles. Selle raha eest plaanitakse muretsed röntgenaparaat ja renoveerida SA Kiviõli Tervisekeskuse ülejäänud hooned.


Anti Ronk

30 Juuni 2006
  Kommentaarid