Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kinnitati kaitsealuste parkide ja puistute välispiirid
29. juunil võttis valitsus vastu määrused, millega kinnitati kaitsealuste parkide ja puistute välispiirid kaitse-eeskirjaga kehtestatud kaitsekorra tagamiseks Hiiu, Harju ja Ida-Viru maakonnas.

Harjumaal kinnitati nelja kaitsealuse puistu piirid. Puistute kaitse eesmärk on dendroloogiliselt, kultuurilooliselt, ökoloogiliselt, esteetiliselt ja puhkemajanduslikult väärtusliku puistu säilitamine koos edasise kasutamise ja arendamise suunamisega. Harjumaal asuvate kaitsealuste puistute kogupindala on 51,5 ha, millest eramaid on 23,2 ha.

Hiiu maakonnas asuva nelja (pindala 68 ha) ja Ida-Viru maakonnas viieteistkümne (pindala 118 ha) pargi kaitse eesmärk on ajalooliselt kujunenud planeeringu, dendroloogiliselt, kultuurilooliselt, ökoloogiliselt, esteetiliselt ja puhkemajanduslikult väärtusliku puistu ning pargi- ja aiakunsti hinnaliste kujunduselementide säilitamine koos edasise kasutamise ja arendamise suunamisega.

Harju maakonna kaitsealuste puistute ning Hiiu ja Ida-Viru maakonna kaitsealuste parkide piirid olid seni märgitud vaid nõukogudeaegsetele piiriskeemidele, kuid tänapäeval peavad olema piirid kinnitatud ajakohase kaardiinfo põhjal. Määrusega kinnitatakse kaitsealuste puistute ja parkide pindalad Eesti põhikaardi alusel, välja arvatud Narva linnas, kus põhikaardi puudumisel on aluseks Narva linna geodeetiline aluskaart.


Manuela Pihlap
29 Juuni 2006
  Kommentaarid